Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

tendera

LISTA/ Monitorimi i Kontraktorëve të Bashkive, këto janë kompanitë që kanë përfituar më shumë nga tenderat

Pas një monitorimi 6 vjeçar, i filluar në vitin 2015 pas ndarjes së re territoriale dhe i përfunduar  në dhjetor 2021, Open Data Albania...

Kontrolli i Lartë i Shtetit çon në SPAK 9 zyrtarë të Bashkisë Tropojë: Kanë shpërdoruar detyrën, për disa tendera!

Nëntë zyrtarë të Bashkisë së Tropojës janë kallëzuar penalisht në SPAK nga Kontrolli i Lartë i Shtetit. Nga auditimi që është kryer në këtë...

Arrestimi i Thoma Gëllçit, gazetarja jep detaje të reja: SPAK ka zgjeruar hetimet edhe për 6 tendera të tjerë, kërkohet sekuestrimi i këtyre dosjeve

Ish-drejtori i RTSH-së Thoma Gëllçi dhe 3 ish-vartësit e tij, Julian Tapia, Alban Malaveci, Ervin Muraj, u arrestuan pak ditë më parë me urdhër...

KLSH kërkon largimin e Drejtorit të Burgjeve Agim Ismajli: Ka dhënë 3 tendera në shkelje të ligjit, mbi 100 milionë lekë të reja

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kërkuar largimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismajlit, pas akuzave për keqmenaxhimin e buxhetit. Ky...

Jashtë dyerve të SPAK-ut, flet Petro Koçi: Duhet të lajmë hesapet me botën e krimit, në zgjedhjet e fundit në Fier patën lidhje me...

Deputeti i zgjedhur i PS, Petro Koçi më herët u paraqit pranë ambienteve të Prokurorisë Speciale SPAK, nga ku dha më tepër detaje për...

Petro Koçi përfundon në SPAK, të hënën del para prokurorëve specialë për “tenderat e kriminelëve” në Fier

Deputeti i zgjedhur i PS në Fier, Petro Koçi është thirrur të paraqitet të hënën në ambientet e Prokurorisë Speciale SPAK. Mësohet se kjo...

“Në 8 vite Rilindje, 13 ANËTARË të Kryesisë së PD kanë fituar TENDERA”, Murrizi revoltohet pas lajmit se Sahit Dollapi “kapi” 190 mijë dollarë...

Deputeti opozitar Myslim Murrizi reagon pas lajmit të publikuar në media se sekretari organizativ i Partisë Demokratike ka fituar një tender pa garë përmes...

Kompania e Safet Gjicit përfituesja më e madhe e parave të Tërmteit, me 1.2 miliardë lekë, Open Data: Pas 18 muajsh, Qeveria jep ende...

Kompania “Kevin Construksion” e kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjici, rezulton se është kompania që ka përfituar më shuëm para nga buxheti i shtetit, për...

Tenderat e Ministrisë së Mbrojtjes, Gjykata e Posaçme rrëzon hetimin e SPAK

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar hetimin e SPAK për tenderat e ushqimeve në Ministrinë e Mbrojtjes, pasi sipas tyre nuk ka shkelje në tendera. Kujtojmë...

Zjarri në Zyrën e Prokurimeve, Bardhi i kthehet ministrisë: Lajme të reja nga fronti i vjedhjes me tendera sekretë… Ja koordinimi me SPAK

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i kthehet Ministrisë së Shëndetësisë pas reagimit të kësaj të fundit në lidhje me zjarrin që ka...

Lajmet e fundit