Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

tender

“Në 8 vite Rilindje, 13 ANËTARË të Kryesisë së PD kanë fituar TENDERA”, Murrizi revoltohet pas lajmit se Sahit Dollapi “kapi” 190 mijë dollarë...

Deputeti opozitar Myslim Murrizi reagon pas lajmit të publikuar në media se sekretari organizativ i Partisë Demokratike ka fituar një tender pa garë përmes...

Rama e shkarkoi nga detyra, Fatos Tushe apelon vendimin e Gjykatës dhe kërkon të dalë nga qelia: Avokatët: Nuk ka prova për korrupsion

Fatos Tushe, tashmë ish-kryebashkiak i Lushnjës pasi kryeministri Rama e shkarkoi nga detyra, kërkon të dalë nga qelia. Përmes një ankimimi në Apelin e...

PD kërkon arrestimin e tij për tenderin e uniformave të Policisë, flet Plarent Ndrecaj: S’kam hedhur firmë, ndjeva keqardhje…(E PLOTË)

Plarent Ndreca mbante detyrën e sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë e Brendshme, kur u nënshkrua tenderi për blerjen e uniformave të Policisë së Shtetit...

SKANDALI me tenderin e OST, skualifikon të gjithë garuesit dhe shpall fitues kompaninë me ofertën 100 MILION Lek më TË LARTË

Nëse do t’i hidnit një sy tenderave që realizon Operatori i Sistemit të Transmetimit, do të kuptonit se janë disa nga më të çuditshmit...

E BUJSHME/ Paralajmërimi i Fiks Fare: Zbulohen DOKUMENTET, denoncojmë MINISTRIN që fitoi tenderin 5 milionë euro me kompaninë e tij

Emisioni Fiks Fare ka paralajmëruar se mbrëmjen e sotme do të denoncojë një ministër shqiptar, i cili me kompaninë e tij ka fituar tenderin...

Deputetët Murrizi dhe Valteri kallëzojnë në SPAK tenderin për uniformat e policisë

Deputetët Myslim Murrizi dhe Halit Valteri kanë kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) tenderin e Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë. ...

Ministria e Shëndetësisë shpall mega-tenderin, 5.5 milion dollarë maska e doreza për të mbrojtur mjekët nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka shpallur megatenderin për "Blerje artikujsh për masa mbrojtëse personale për përballimin e situatës së Covid-19". Ky tender...

INVESTIGIMI TRONDITËS i BIRN: Qeveria ‘manipuloi’ bilancin e ndihmave për shtresat në nevojë gjatë COVID-19, si u bë tenderi urgjent me magazinat plot

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se ndihmat direkte të qeverisë për shtresat në nevojë gjatë pandemisë ishin dy herë më të vogla...

Tenderi i FRIKSHËM: Porositen 136 arkivolë për covid-19, gjysmat janë për fëmijë deri në 1 vjeç (DOKUMENTI)

Një tender i dyshimtë është hapur ditët e fundit nga Agjencia e Shërbimeve Funerale në vendin tonë. Mësohet se është bërë...

Deputetët mblidhen nesër, Kuvendi hap tender ’emergjence’: Duhen maska, doreza e dezinfektantë (DOKUMENTI)

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet nesër në seancë plenare, për herë të parë pas izolimit me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid-19. ...

Lajmet e fundit