Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

tender

“Fuoristradë dhe me 0 Km”, Avokatja e Popullit hap tender për të blerë makinë të re, shifra shkon deri në 33 milionë lekë

Rritja e çmimeve duket se nuk ka ndikuar aspak te institucioni i Avokatit të Popullit, pasi drejtuesja e këtij institucioni, Erinda Ballanca, ka hapur...

SPAK nisi hetimet për të, reagon kreu i FSHZH: S’ka një kontratë të lidhur për tenderin sipas ligjit, presion për të…(E PLOTË)

Kreu i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Dritan Agolli ka reaguar pasi prokuroria e Posaçme SPAK e vuri nën hetim për tenderin abuziv. Agolli po...

SKANDALI i Fondit Shqiptar të Zhvillimit/ Dritan AGOLLI i jep 400 milionë lekë tender kuzhinierit Alfio Rrotani, punon në restorantin e djalit të tij...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) është denoncuar shpesh në media për paratë "rrush e kumbulla" që shpërdoron me tendera dhe favore për miqtë e...

Denoncimi: Në tenderin për promovimin e turizmit fitoi kompania që mori 90 pikë, më e vlerësuara në Ballkan doli në vend të 3-të

Drejtori i Kompanisë "Connect Albania" Klodian Makshi ka denoncuar një rast, ku ai vetë ka marrë pjesë në një tender që organizon aktivitete me...

Një nga bashkitë më të varfra, Erion Isai i Kolonjës akordon mbi 8 milionë lekë për akomodimin dhe ushqimin e PIKTORËVE për 3 netë

Një artist i kupton shumë mirë sesi ndihen kolegët e tij dhe vështirësitë me të cilat ata përballen. Një prej tyre është edhe Erion Isai,...

Skualifikohet Holanda e Norvegjia, kompania turke fiton tenderin dhe do prodhojë 5 anije patrulluese për Shqipërinë

Një kompani turke me bazë në Izmir është shpallur fituese e një tenderi rreth 3 milion dollarë për prodhimin e disa anijeve patrulluese për...

SPAK – si instrument në një fushatë linçimi

Nga Lutfi Dervishi 24 orë pas lajmit të “bujshëm” të SPAK-ut për arrestimin e ish drejtorit të RTSH,  i transmetuar nga media  pa përgjegjshmëri në...

Hapi TENDER para se të merrte miratim, detaje për arrestimin e ish-drejtorit të RTSH: Kompania “TBS 96” dha 20 milionë lekë me shumë dhe...

Thoma Gëllçi, ish-drejtor i RTSH u arrestua mbrëmjen e djeshme nga Policia e Tiranës, pas një urdhri të lëshuar nga Prokuroria SPeciale SPAK. Bashkë...

Murrizi çon në SPAK dy tenderat “SKANDALOZË” të DIVJAKËS, 11 MILION EURO për më pak se 2 mijë lopë dhe vaditjen që s’u vu...

Deputeti opozitar Myslim Murrizi ka çuar sot në SPAK padinë për dy tendera të Bashkisë së Divjakës. Konkretisht, Murrizi ka thënë se ka dorëzuar padi...

110 MIJË euro për dy makina, Kuvendi hap tender edhe për SFUNGJERË për kolltuqet e politikanëve

Pak javë para nisjes së sesionit të ri parlamentar, Kuvendi ka hapur dy tendera, që siç duket, kanë në qendër të vëmendjes komoditetin ndaj...

Lajmet e fundit