Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

tender

Abuzuan me tenderin mbi 10 milionë lekë, Apeli lë në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës, të cilët akuzohen...

Blushi denoncon tenderin e Ministrisë së Mbrojtjes: Do të paguhen 8 vajza hostess që ofrojnë “shërbime çlodhjeje” për tre orë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka denoncuar sërish sot Ministriën e Mbrojtjes, lidhur me tenderin me vlerë 600 mijë euro. Në...

Abuzuan me tenderin mbi 10 milionë lekë, lihen në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “arrest me burg” për 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor të Tiranës, të cilët akuzohen se kanë abuzuar me...

U prit me brohoritje nga qytetarët shkodranë, reagon Saimir Rustemi: Ju ishit forca ime! E drejta do dalë në dritë, asnjëherë nuk jam marrë...

Gjykata e Shkodrës ditën e djeshme nxori nga qelia 14 punonjësit e policisë të cilët u akuzuan se abuzuan me tenderin për rinkostruksionin e...

Qeveria nxjerr tender për peshqirë dhe robdishanë me pambuk egjiptian për rezidencat e pushtetarëve në bregdet

Një tender me vlerë 30 milionë lekë të vejtra është proceduar nga Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare për blerjen e peshqirëve, rrobdishanave, aksesorë të tjerë...

Anulohet tenderi për ngritjen e satelitëve “Albania 1” dhe “Albania 2” në hapësirë

Anulohet procedura e tenderit për ngritjen e satelitëve Albania 1” dhe “Albania 2” në hapësirë. Lajmi është bërë me dije nga Ministria e Mbrojtjes,...

Qeveria hap tenderin, do blejë 14 milionë euro karburante për nevojat e saj

Qeveria ka vendosur që në kulmin e krizës së çmimeve të hidrokarbureve të vijojë si normalisht blerjen e karburanteve për nevojat e saj. Agjencia e...

“Fuoristradë dhe me 0 Km”, Avokatja e Popullit hap tender për të blerë makinë të re, shifra shkon deri në 33 milionë lekë

Rritja e çmimeve duket se nuk ka ndikuar aspak te institucioni i Avokatit të Popullit, pasi drejtuesja e këtij institucioni, Erinda Ballanca, ka hapur...

SPAK nisi hetimet për të, reagon kreu i FSHZH: S’ka një kontratë të lidhur për tenderin sipas ligjit, presion për të…(E PLOTË)

Kreu i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Dritan Agolli ka reaguar pasi prokuroria e Posaçme SPAK e vuri nën hetim për tenderin abuziv. Agolli po...

SKANDALI i Fondit Shqiptar të Zhvillimit/ Dritan AGOLLI i jep 400 milionë lekë tender kuzhinierit Alfio Rrotani, punon në restorantin e djalit të tij...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) është denoncuar shpesh në media për paratë "rrush e kumbulla" që shpërdoron me tendera dhe favore për miqtë e...

Lajmet e fundit