Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

tempull

Mbyllet tempulli budist, murgjit rezultojnë pozitiv në testin e drogës

Një tempull budist në Tajlandë është mbyllur, pasi murgjit rezidentë rezultuan pozitivë në testin e drogës. Ngjarja ka ndodhur në rrethin Bung Sam Phan,...

Sulmohet tempulli, 15 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Iran  

Të paktën pesëmbëdhjetë persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një sulm në mauzoleumin Shah Cheragh në qytetin iranian Shiraz. Sipas raportimeve,...

Shqiptarët kthejnë tempullin në Angli në “shtëpi bari”, arrestohet 38 vjeçari, gjykatësi e shpëton nga dënimi me burg

Një shqiptar që e kishte kthyer një tempull “Sikh” në “shtëpi bari” në Bradford të Anglisë është arrestuar nga policia.38 vjeçari Fatjon Jaupas kishte...

Lajmet e fundit