Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

temperaturat

Parashikimi i motit/ Ulje temperaturash dhe reshje shiu në të gjithë vendin

Dita e sotme pritet të karakterizohet nga mot me reshje shiu në të gjithë territorin e Shqipërisë. Temperaturat do të pësojnë ulje, ku vlerat minimale...

Ekspertët PARALAJMËROJNË: Temperaturat do të arrijnë nivelet që trupi nuk do t’i përballojë dot

Ekspertët kanë paralajmëruar se ditët në vijim do të përballemi me një rritje drastike të temperaturave. Sipas tyre një valë e pazakontë e të nxehti...

Parashikimi i Motit/ Vranësira në të gjithë territorin, por temperaturat vijojnë të rriten

Dita e sotme pritet të karakterizohet nga një mot me vranësira, dhe në disa zona të Shqipërisë pritet të ketë edhe reshje shiu. Kalimi i...

Mot i kthjellët në 2 ditët në vijim, të premten pritet ulje e temperaturave

Në dy ditët në vijim vendi ynë pritet të karakterizohet nga mot i kthjellët dhe pa reshje shiu. Sipas Shërbimit Metereologjik Ushtarak, për ditën e...

Temperaturat e ulta sjellin dëborë në Tiranë, ja si parashikohet të jetë moti nesër

Dita e martë  pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale të shkurtra kthjellimi. Që në...

Parashikimi i motit/ Java nis me shi dhe stuhi, nga e mërkura mot i kthjellët dhe rritje temperaturash

Java e ardhshme pritet të nisë me reshje shiu, ku nuk do të mungojnë edhe rrebeshet apo stuhitë ditën e hënë dhe të martë. Ndërkohë,...

Moti i acartë vazhdon edhe nesër, temperaturat zbresin deri në -10°C

Moti i ftohtë dhe i acartë do të vijojë edhe për ditën e nesërme mbi vendin tonë. Ai parashikohet i kthjellët në pjesën më...

Temperaturat deri në -17°C, ARRSH apel shoferëve: Udhëtoni me kujdes dhe respektoni sinjalistikën!

Autoriteti Rrugor Shqiptar apelon gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në rrugë pasi temperaturat parashikohet të shkojnë në -17°C. Pavarësisht...

Nga -2°C deri në -7°C, temperaturat “ngrijnë” këtë javë, dëbora do zbardhë dhe zonat kodrinore

Kjo javë do të sjellë ndryshueshmëri në situatën meteorologjike. Deri ditën e mërkurë do të mbizotërojë moti i kthjellët. Ditën e enjte në mesditë...

Po vjen i ftohti ekstrem, jepet alarmi për qytetarët: Mund të ngrijë uji në tubacione

Prej pak ditësh temperaturat në vendin tonë kanë rënë ndjeshëm, ndërsa sinoptikanët parashikojnë se për gjatë gjithë javës së ardhshme termometri do të jetë...

Lajmet e fundit