Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

temperaturat e larta

Temperaturat e larta dhe dalja në diell, mjekja: Gratë shtatzëna duhet të kenë kujdes, ja ç’duhet të bëjnë

Ekspozimi në diell, mungesa e hidratimit janë një rrezik për gratë shtatzëna. Ato janë të parat që preken nga këto temperatura tw larta të...

Zjarret në pyje nga temperaturat e larta, IGJEUM: Nivel “I LARTË” rreziku në Fier, “I MODERUAR” në zona e tjera të vendit

Instituti i Gjeoshkencave thotë se sot pasdite, datë 21 korrik, dhe nesër pritet një nivel “i lartë” rreziku në Qarkun e Fierit për zjarret...

Temperaturat e larta në vend, mjeku Kalo këshillon qytetarët: Kujdesuni nga ushqimet e përgatitura, moshat…

Prej disa ditësh vendi ynë po përballet me temperatura të larta. Mjeku i njohur Tritan Kalo edhe një herë u bën thirrje qytetarëve që të...

Rrezet e forta, rrezik për infeksionet e lëkurës, dermatologia këshillon: Mos neglizhoni kremin mbrojtës, vitaminën D merreni në mëngjes

Vendi ynë prej një jave është përfshirë nga "i nxehti afrikan". Temperaturat e larta mund të shkaktojnë djegie dhe infeksione të ndryshme në lëkurë. Por...

Temperaturat ekstreme, ja si parashikohet moti për nesër

Muaji Gusht në vendin tonë ka hyrë me një valë të nxehti që nuk ishte parë prej kohësh,  ku temperaturat i kanë kaluar 40...

Alarm në Europë, temperaturat kalojnë çdo limit

Kjo javë për shumë nga shtetet e Evropës ka qenë një javë, ku temperatura kanë shënuar edhe rekordin e dekadës. Aktualisht Italia...

Ndërhyrje nga ajri dhe toka, 9 vatra zjarri brenda 24 orëve, rrezik riaktivizimi i tyre

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër. Në operacione...

Lajmet e fundit