Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

temperatura

Parashikimi i motit për ditët në vijim, rreshje shiu dhe ulje temperaturash

Edhe pse kanë mbetur vetëm 3 ditë nga nëntori, duket se muaji dhjetor do të sjellë edhe dimrin e ftohtë në mbarë vendin. ...

Ulje drastike e temperaturave, në Tiranë dhe veri të vendit deri në -7 gradë

Këtë fundjavë i gjithë territori i Shqipërisë parashikohet të preket nga masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë perëndimore të cilat do të sjellin reshje...

Ndryshon papritur moti, ja sa do ulen temperaturat

Java e dytë e gushtit nuk do të jetë favorizuese për pushuesit, pasi temperaturat do të pësojnë ulje dhe do të rikthehen rrjeshjet e...

Përgatituni për verën e këtij viti, do thyej rekorde nxehtësie

Pas vitit 2014 dhe 2015, 2016-a mund të thyej sërish rekordet e nxehtësisë që prej fillimit të rritjes së temperaturave në vitin 1880, vlerësuan...

“Ngrin” Shqipëria, në Tiranë temperatura zbret në -7 gradë, veriu në -17

Java e ardhshme do të jetë më e ftohta e këtij dimri, pasi i ftohti artik do të pushtojë të gjithë vendin. Rreshjet e...

“Çmendet” moti, ja sa do arrijnë temperaturat në ditët e para të 2016-ës

Moti i keq pritet të përfshijë gjithë vendin në ditët e para të 2016-ës. Nëse deri tani temperaturat nuk kanë shënuar rekorde, në ditët...

Temperatura deri në -15 gradë Celcius, kujdes në këto akse rrugore

Emergjencat Civile kanë hartuar planin e masave për përballimin e uljes së ndjeshme të temperaturave, çka do të sjellë rreshje shiu dhe dëbore, si...

Lajmet e fundit