Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

temperatura

Kthjellime dhe temperatura deri në 24°C, parashikimi i motit për sot

Për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë...

Vranësira të pakta dhe rritje temperaturash, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi yne mbetet në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke sjell në vendin tonë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta. Parashikohet që vanësirat të...

Verë në vjeshtë, temperatura deri në 32°C, mësoni si do të jetë moti sot

Vijon ndikimi i presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar mot të kthjellët ne pjesen më të madhe të vendit. Perjashtim bëjnë zonat malore ku do...

Temperaturat e larta dhe fëmijët: Pesë shenja që tregojnë se foshnja juaj ka shumë vapë

Ajo për të cilën nuk mendojmë në këto ditë të nxehta vere është se vapa e madhe mund të jetë po aq e rrezikshme...

Java do të jetë me TEMPERATURA deri 38°​C, sinoptikania tregon se kur do të kthehet i NXEHTI AFRIKAN

Pas ditëve të nxehta, ditën e sotme shiu ka freskuar vendin dhe ka ulur temperaturat. Sinoptikania Lajda Porja tregon se moti sot do të vijojë...

Temperatura deri në 37°C, mësoni si do të jetë moti sot

Pjesa e parë e ditës do të sjell në vend mbizotërim të motit të kethjellët. Ndërsa pjesa e dytë e ditës parashikohet të ketë...

Temperatura deri në 37°C, mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

Ashtu sic është bërë tashmë zakonë më poshtë po ju njohim me parashikimin e motit rreth javës që presim përpara për të cilën duhet...

Paralajmërimi i frikshëm i Kombeve të Bashkuara: Na presin temperatura katastrofike

Planeti është në rrugë drejt një rritjeje katastrofike të temperaturave këtë shekull, ka paralajmëruar Organizata e Kombeve të Bashkuara. Temperaturat përgjatë...

Era e frikshme goditi vendin këtë mëngjes, paralajmëron meteorologia: Ja si do të jetë kjo verë

Mëngjesin e sotëm vendi u godit nga një erë e frikshme, e nxehtë që ka shkaktuar demë materiale në shtëpi, biznese dhe makina private. ...

Parashikimi i motit, mësoni se si do të jenë temperaturat sot

Dita e sotme do të ketë mot kryesisht të vranët, me reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatare. ...


Lajmet e fundit