Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

temperatura

I ftohti polar do të kthehet përsëri? Si do të jenë 10 ditët e para të SHKURTIT dhe sa do të zgjasin temperaturat e...

Moti i keq me dëborë dhe temperatura të ulëta  ka goditur të gjithë Shqipërinë. Dita e nesërme pritet që të nisë me 3 gradë...

Borëpastrueset në gatishmëri për rrugët, Rama publikon pamjet dhe uron “një fundjavë të qetë”

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale pamje të borëpastrueseve që ditët e fundit janë vënë në gatishmëri dhe kanë dalë në rrugë...

Temperaturat sot zbresin deri në -11°C, pritet erë e ftohtë dhe ngrica në rrugë

Prej dy ditësh fronti i ftohtë solli reshje dëbore të cilat u regjistruan në stacionin meteorologjik Lezhë prej 70mm, në Elbasan 31mm e në...

Rritje temperaturash dhe diell, mësoni si do jetë moti në ditët e para të janarit

Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Këto masa...

Viti i ri me temperatura të acarta, moti bën kthesë të papritur javën e parë të janarit

Ditët e fundit të këtij viti dhe të parat e vitit 2022 do të jenë nën ndikimin e motit të kthjellët. Sipas sinoptikanëve reshjet...

Reshje shiu e dëborë në male, temperaturat zbresin në -7 °C, mësoni parashikimin e motit për këtë javë

Dita e nesërme (e Hënë) parashikohet me mot kryesisht të kthjellët e alternime vranësiarsh kalimtare. Në zonën e jugut në orët e pasdites dhe...

Temperaturat zbresin në -5°C, ja si parashikohet moti këtë të enjte

Sot, në vend do të vijojë ndikimi i masave ajrore të ftohta të cilat do të sjellin ngrica në akset rrugore në pjesën më...

Dibra regjistron temperatura -10°C, pas shirave nisin reshjet e dëborës; ja në cilat rrugë duhet të përdorni zinxhirë

Pas reshjeve të shiut, temperaturat në vendin tonë janë ulur ndjeshëm. Në disa zona malore kanë nisur dëbora dhe janë regjistruar temperatura shumë të...

Nëntori i pazakontë, diell dhe temperatura deri në 25°C, mësoni si do të jetë moti këtë javë

Në një parashikim përmbledhës për javën që presim përpara ajo që vlen për tu theksuar është moti i qëndrueshëm edhe pse nuk do të...

Kthjellime dhe temperatura deri në 24°C, parashikimi i motit për sot

Për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë...

Lajmet e fundit