Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

temperatura

Vijojnë temperaturat e larta në vend, ja si do të jetë moti këtë fundjavë

Edhe për këtë fundjavë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të nxehta por njëkohësisht edhe të lagështa. Në këtë...

E hëna me temperature deri në 41°C, të martën ka ulje, mësoni si do jetë moti këtë javë

Vala e të nxehtit, do të jetë e pranishme më së shumti në fillim të kësaj jave. Zonat perëndimore do të vijojnë të mbeten...

Europa “përvëlohet” nga temperaturat mbi 40 gradë, Kina regjistron dhjetëra të vdekur nga përmbytjet

Kina është duke u përballur me përmbytje në disa zona të vendit, të cilat u kanë marrë jetën dhjetëra personave dhe u rrezikojnë jetën...

Spanja përballet me temperatura deri në 43 gradë celsius

Shërbimi i motit i Spanjës thotë se një masë e ajrit të nxehtë nga Afrika e Veriut solli të dielën valën e parë të...

Temperaturë dhe të vjella, fluks i madh vizitash në pediatrinë e Beratit

Ngrohja e motit dhe temperaturat e larta kanë sjellë dhe probleme shëndetësore tek fëmijët. Reparti i Pediatrisë në Spitalin Rajonal Berat ka pasur një fluks...

Temperatura deri në -6 °C, e enjtja parashikohet me mot të ftohtë dhe reshje dëbore

Vendi ka hyrë tashmë në ndikimin e rrymave të ftohta ajrore. Po kështu edhe dita e enjte do të ketë mot me vranësira e...

I ftohti polar do të kthehet përsëri? Si do të jenë 10 ditët e para të SHKURTIT dhe sa do të zgjasin temperaturat e...

Moti i keq me dëborë dhe temperatura të ulëta  ka goditur të gjithë Shqipërinë. Dita e nesërme pritet që të nisë me 3 gradë...

Borëpastrueset në gatishmëri për rrugët, Rama publikon pamjet dhe uron “një fundjavë të qetë”

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale pamje të borëpastrueseve që ditët e fundit janë vënë në gatishmëri dhe kanë dalë në rrugë...

Temperaturat sot zbresin deri në -11°C, pritet erë e ftohtë dhe ngrica në rrugë

Prej dy ditësh fronti i ftohtë solli reshje dëbore të cilat u regjistruan në stacionin meteorologjik Lezhë prej 70mm, në Elbasan 31mm e në...

Rritje temperaturash dhe diell, mësoni si do jetë moti në ditët e para të janarit

Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Këto masa...

Lajmet e fundit