Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

temperatura te larta

Shkencëtarët dalin në konkluzion, zbulojnë shkaqet e temperaturave të larta

Nëse nuk duam të digjemi bëjmë mirë që të ndryshojmë sjelljen ndaj natyrës. Raport i Organizatës së Kombeve të Bashkuara arrin në...

I nxehti përvëlues shënon viktimat e para, shkencëtarët të shqetësuar për anomalinë e temperaturave

Temperaturat e larta nuk kanë prekur vetëm Shqipërinë po të gjithë Europën dhe nga kjo situatë janë shënuar dy viktimat e para. ...

“Tërbohet” moti në fundjavë, rrebesh i fortë në zonat bregdetare, por disa zona nuk preken

Por në mesjavën tjetër pritet të afrohen sërish erërat e nxehta sahariane, me temperaturat që do të pësojnë rritje duke iu afruar vlerave...

Çfarë ka rezervuar moti për 10 ditët e para të korrikut

Jemi në muajt e verës dhe temperaturat e larta janë të pranueshme për stinën që jemi. Edhe pse fundi i qershorit ka bërë më...

Lajmet e fundit