Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

temperatura te larta

Keni vapë? Trejsi Sejdini e ka një zgjidhje për ju, sidomos tani që “përvëloi” Instagramin me fotot e fundit

Temperaturat përvëluese, deti, bikinit kanë futur zyrtarisht në “garë” vajzat shqiptare për fotot më seksi të sezonit. Përveç fotove hot që publikojnë vipet tona tregohen...

Nxehtësi EKSTREME dhe temperaturat që do thyejnë REKORDE në ditët në vijim, ekspertët paralajmërojnë qytetarët amerikanë

Nxehtësia ekstreme do të përfshijë Shtetet e Bashkuara perëndimore, ekspertët shprehen se do të thyhet çdo rekord në shtetet e Kalifornisë dhe të Nevada. Ky...

Vendi vijon të pushtohet nga vala e të nxehtit afrikan, temperaturat deri në 42°C, mësoni si do jetë moti dy ditët në vijim

Vendi ynë vijon do të vijojë të jetë “i mbërthyer” nga masa ajore të nxehta dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut. Në...

Diell dhe temperaturat mbeten të larta, mësoni si do të jetë moti sot

Ditën e merkurë, moti parashikohet kryesisht i kthjellët, vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar...

Turistja s’i reziston dot vapës, zhvishet nudo dhe lahet në shatërvan (VIDEO)

Temperaturat e larta kanë “detyruar” një vajzë të re në Romë, të zhvishet nudo dhe më pas të  lahet në shatërvanin Piazza Colonna, duke...

Temperaturat e larta dhe heqja e kufizimeve favorizojnë turizmin, mijëra shqiptarë të Kosovës dynden drejt bregdetit të Shqipërisë

Temperaturat e larta dhe heqja e kufizimeve anti-COVID kanë favorizuar turizmin në vendin tonë, duke bërë që mijëra turistë të vijnë për të kaluar...

Temperatura të larta, por dhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti për 5 ditët në vijim

Java do të nisë me qarkullimin e masave ajrore të qendrueshme që sjellin temperatura të vërteta vere. Karakteristike këtë javë do të jenë kalimet e...

E pazakontë në Siberi, temperaturat shkojnë mbi 35°C

Temperaturat e larta rekord në Siberi mund të bëhen shkak këtë vit për zjarre dhe për shtimin në atmosferë të sasisë së karbonit, që...

Mbyllen shkollat në Francë, temperaturat shkojnë në 40 gradë

Franca ka nisur të mbyllë dhjetëra shkolla, për shkak të temperaturave të larta, që pritet të shkojnë  të enjten mbi 40 gradë C. ...

Temperatura ekstreme në Australi, dhjetëra kafshë nuk i mbijetojnë dot të nxehtit

Teksa në vendin tonë temperaturat janë shumë ulëta në pjesën tjetër të globit, në Australi temperaturat e larta po shkaktojnë probleme të mëdha. ...

Lajmet e fundit