Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

temperatura te larta

“Digjet” Evropa, zjarre dhe temperatura ekstreme, paralajmërimi i frikshëm i OBM: Më e keqja s’ ka ardhur ende

Zjarre shkatërruese në shumë shtete janë aktive si pasojë e temperaturave të larta, por nuk mungojë dhe ato që janë të qëllimshme. Zjarret shkatërruese kanë...

Spanja “përvëlohet” nga temperaturat e larta, Bangladeshi dhe India përmbyten, humbin jetën dhjetëra persona

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje të përhapura në pjesë të Bangladeshit dhe Indisë, duke lënë miliona të bllokuar dhe të paktën 57 të...

Rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Dita e diel parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në orët e mesditës. Në fushën termike ndryshe nga dita e djeshme, sot...

Keni bërë plane për pushime? Mësoni si do të jetë moti për 5 ditët në vijim

Java që presim përpara parashikohet të jetë një tjetër javë me mot kryesisht të kthjellët, por gradualisht temperaturat në vlerat e mesditës bien dhe...

Rikthehet sërish i nxehti afrikan, ja sa do të shkojnë temperaturat gjatë kësaj jave

Pas një freskimi të lehtë përsëri vendin tonë do e “pushtojë” vala e të nxehtit. Gjatë ditëvë në vijim presim një rritje të temperaturave ku...

PARASHIKIMI I MOTIT/ Edhe kjo javë e “mbërthyer” nga i nxehti afrikan, temperaturat do të arrijnë në 42 gradë celcius

Edhe kjo javë pritet të jetë e mbërthyer nga i nxheti afrikan, me temperaturat që do të arrijnë deri në 42 gradë celcius në...

E diela perfekte për të gjithë adhuruesit e plazhit, ja si do të jenë temperaturat për ditën e sotme

Dita e sotme do të jetë perfekte për të gjithë ata që adhurojnë plazhin, pasi temperaturat do të jenë të larta dhe do të...

Kremi kundër diellit, cilët janë përbërësit e dëmshmëm dhe çfarë duhet të keni kujdes

Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi i...

KAOS në SHBA, zjarret shpërthejnë në disa vende, temperaturat thyejnë REKORDE

Zjarret po përhapen në perëndim të Shteteve të Bashkuara ndërsa rajoni është goditur nga një valë e nxehtësisë që ka sjellë temperatura rekord në...

Java nis me reshje shiu, por rriten temperaturat në ditët në vijim (Parashikimi i motit gjatë javës)

Stina e verës me ditë me diell dhe temperatura relativisht të larta do të vijojnë edhe për javën që presim përpara. Megjithatë, java nis me...

Lajmet e fundit