Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

televizion

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e televizionit

Ka ndërruar jetë në moshë në 83-vjeçare ikona e televizionit australian, Bert Neëton. Sipas medieve të huaja, ai prej kohësh ka patur probleme shëndetësore. Në...

Sezon i ri, ambient i ri! Moderatorja e Sportit do të bëhet pjesë e…

Lei Kraja do të jetë pjesë e Radio Televizionit Shqiptar. Lajmi është konfirmuar nga ajo vetë, me anë të një story në Instagram. Gazetarja bukuroshe...

Sonila Meço njofton largimin nga RTV Ora: Nuk do të jem më në këtë televizion! Por do shihemi së shpejti

Gazetarja dhe drejtuesja e emisionit “Tempora”, Sonila Meço njofton largimin nga RTV Ora. Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, ajo bën me dije se...

Fushata futet në zonën e zjarrtë, Basha dhe Rama “prenotojnë” të dielën, “sfidë” në televizone të ndryshme

Na ndajnë vetëm shtatë ditë nga dita e zgjedhjeve të 25 prillit dhe duket se liderët e partive kryesore në Shqipëri kanë vendosur që...

Vetëvendosje vjen me risi, bëhet subjekti i parë politik që krijon televizion

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Lajmin e ka bërë të diur deputetja e...

Nga TATIMET në TELEVIZION, Briseida Shehaj, ish-drejtoresha e ‘hekurt’ fillon punë Drejtore Programacioni dhe Prodhimi te Oranews

Ish-drejtoresha e "hekurt" e Drejtorisë së Tatimeve Briseida Shehaj ka lënë mënjanë politikën, për t'i hyrë botës së televizionit. Burime për...

“Tv Klan” jo më në platformën “Digitalb”, ja ku do të transmetohet tani

TV Klan dhe Klan Plus nuk do të transmetohen më në platformën “Digitalb”. Ky vendim vjen pasi palët nuk kanë arritur marrëveshje për rinovimin...

Arbana Osmani rikthehet në ekran, ja ku do e shohim

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Arbana Osmani rikthehet në ekranin e televizionit Top Channel. Pas një pauze të gjatë, moderatorja...

Televizioni publikoi përgjimin e gjyqtarit Selimi, reagon Shërbimi Informativ

Shërbimi Informativ Shtetëror ka reaguar pas publikimit në media të një dokumenti ku pretendohej se gjatë përgjimeve të një personi të inkriminuar është zbuluar...

Lajmet e fundit