Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

teksas

VIDEO/ Ndodh mrekullia në Teksas, rrëzohet avioni privat, shpëtojnë 21 pasagjerët

21 pasagjerë të një avioni privat që është rrëzuar në Teksas, Amerikë, kanë shpëtuar për mrekulli. Avioni sapo ishte ngritur në fluturim, kur është...

Guvernatori i Teksasit del kundër Biden, nxjerr urdhrin që ndalon vaksinimin me detyrim në të gjithë shtetin

Guvernatori Greg Abbott i shtetit jugperëndimor të Teksasit në SHBA, ka nxjerrë një urdhër ekzekutiv të hënën që ndalon vaksinimet e detyruara kundër Covid-19...

Bllokohet përkohësisht ligji për abortin në Teksas, protestuesit: Lufta sapo ka filluar

Një gjykatës amerikan ka bllokuar përkohësisht një ligj të ri në Teksas që ndalon në mënyrë efektive gratë që të abortojnë. Gjyqtari i rrethit Robert...

E rëndë, adoleshenti në Teksas ekzekuton anëtarët e familjes, fotot i hedh në rrjetet sociale, më pas vret edhe veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Teksas, ku një adoleshent ka vrarë prindërit dhe motrën e tij të vogël para se të postonte...

Përmbyset furgoni me emigrantë, humbin jetën 11 persona dhe plagosen dhjetëra të tjerë

Të paktën 11 emigrantë kanë humbur jetën në një aksident në Teksas të Shteteve të Bashkuara, si dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Autoritetet thanë...

Të shtëna me armë në Teksas, plagosen 13 persona, dy prej tyre në gjendje kritike

Të paktën 13 persona mbetën të plagosur gjatë të shtënave me armë në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në qendër të Austin,...

Skena të frikshme, makina shpërthen në flakë në mes të autostradës

Një shpërthim i madh ka ndodhur në mes të një autostrade në Teksas të SHBA.Një makinë e parkuar në autostradë ka shpërthyer duke bërë...

Të shtëna armësh në fabrikë, 27-vjeçari vret kolegun e tij dhe plagos pesë të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një nga fabrikat në Teksas ku një personi armatosur ka vrarë kolegun e tij dhe ka plagosur...

28-vjeçarja zhvishet lakuriq dhe i futet burrit të huaj në shtrat, ai lajmëron policinë

Një grua në Teksas ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se u fut në shtëpinë e një burri. Jovita Vaughn, 28 vjeç e...

Spitali i Teksasit krijon ‘Panelin e Vdekjes’, mjekët do të vendosin për pacientët që do të shpëtohen

Rritja e numrit të rasteve me koronavirus në Teksas e kanë detyruar spitalin e këtij qyteti të formojë një “panel të vdekjes”, ku mjekët...

Lajmet e fundit