Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

teksas

Elon Musk planifikon të ndërtojë një qytet për punonjësit e tij, me pishinë dhe terrene sportive

Elon Musk dhe kompanitë e tij thuhet se kanë blerë mijëra hektarë tokë në Teksas me shpresën për të krijuar një qytet ku punonjësit...

Teksasi mbush dy autobusë me emigrantë ilegalë dhe i dërgon te shtëpia e zv.presidentes Kamala Harris

Dy autobusë të mbushur plotë me emigrantë të paligjshëm janë dërguar pranë shtëpisë së Zëvendës Presidentes së SHBA, Kamala Harris në Uashington. Dy autobusët kishin...

FOTO: Tharja e lumit zbulon gjurmë dinozaurësh

Gjurmë të reja dinozaurësh janë zbuluar në shtratin e një lumi të tharë nga vala e të nxehtit në Teksas të SHBA-së. Për vite të...

53 emigrantët vdiqën brenda kamionit në Teksas, shoferi “nuk e dinte” që kondicioneri ishte fikur

Shoferi i dyshuar i një kamioni ku 53 emigrantë vdiqën nga nxehtësia në Teksas nuk e dinte që kondicioneri kishte pushuar së punuari, thonë...

E RËNDË në Teksas, gjenden në një kamion 46 emigrantë të pajetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Teksas, ku në një kamion janë 46 emigrantë të pajetë. Mediat e huaja bëjnë me dije se 46...

Dëshmia tronditëse nga Teksasi: 11-vjeçarja u lye me gjakun e shoqes dhe bëri si e vdekur për t’i shpëtuar plumbave në shkollë

Një nxënëse 11-vjeçare në shkollën fillore Robb të Teksasit, ka rrëfyer momentet tronditëse të sulmit me armë që i mori jetën 19 shokëve dhe...

E RËNDË/ Mësuesja doli para plumbave për të mbrojtur nxënësit, bashkëshorti vdes dy ditë më pas

Bashkëshorti i një prej mësueseve të cilat u vranë gjatë një sulmi me armë në Teksas ka humbur jetën si pasojë e një ataku...

“Djali im nuk ishte i dhunshëm”, flet nëna e autorit të masakrës në Teksas: Armët i bleu për ditëlindje

Nëna e autorit të masakrës në shkollën fillore Robb të Teksasit ka zbuluar bisedat e tmerrshme me djalin e saj 18-vjeçar dhe ka treguar...

Zbulohen mesazhet rrëqethëse që autori i dërgoi një vajze, pak orë para masakrës në Teksas: Kam një sekret që…

Autori i masakrës me 29 viktima në Teksas i dërgoi një vajze mesazhe rrëqethëse vetëm disa orë para sulmit vdekjeprurës. 18-vjeçari Salvador Ramos cili vrau...

Masakra në Teksas, flet miku i ngushtë i autorit: E tallnin shokët, nuk kishte mundësi financiare

Shoku i ngushtë i autorit të masakrës në Teksas ku mbetën të vrarë 21 persona, 19 prej tyre ishin fëmjë, ka zbuluar detaje të...

Lajmet e fundit