Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

teknologji

Shefi i FACEBOOK, Zuckerberg, i propozon njerëz të kualifikuar kandidatit për president në SHBA (NDODH PËR HERË TË PARË)

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg në mënyrë private i ka rekomanduar disa mundësi për marrjen në punë të disa punonjësve në fushatën e...

Apple prezanton iPhone 11, Pro dhe Max, gjithçka duhet të dini (Foto)

Apple ka prezantuar sot smartfonin e ri, iPhone 11 me dy kamera, procesor të ri dhe në disa variante ngjyrash. Gjiganti...

Shqipëria e treta në botë për sulmet kibernetike, sipas antivirusit gjigant

Shqipëria renditet e treta në botë për nga numri i sulmeve kibernetike në pajisjet kompjuterike, sipas të dhënave të publikuara nga Kaspersky Security Network...

Snowden: Facebook po ju spiunon

Ish-agjenti i NSA-së amerikane, Eduard Snowden paralajmëron përdoruesit e Facebook se po spiunohen nga rrjeti social. Në një postim në Twitter,...

Risitë në frigoriferat SAMSUNG. Çfarë duhet të dini para se të blini

Jeni duke menduar për të blerë një frigorifer? Pyetja që mund ti bëni vetes do jetë patjetër nëse vlen të shpenzoni më shumë për...

Miliarderi amerikan: Në 2020 lidhim trurin me smartfonin

Miliarderi amerikan Elon Musk dëshiron të krijojë implante për trurin dhe më pas ta lidhë me smartfonin, duke pretenduar se kjo teknologji mund të...

Problemi i Facebook zbulon metodën e frikshme se si rrjeti social skanon fotot e përdoruesve

Ditën e djeshme Instagram dhe Facebook u goditën nga një defekt teknik që zbuloi mënyrën se si rrjetet sociale skanojnë dhe kategorizojnë fotografitë e...

“Po shkakton vdekje”, video-loja e famshme bëhet me orar: Vetëm 6 orë në ditë

Tencent, kompania prodhuese e video-lojës së famshme PlayerUnknoën’s Battlegrounds (PUBG) është nën presion të madh në Indi pas akuzave se po shkatërron familje, madje...

Ja çfarë duhet të bëni! Facebook e pranon: Qindra miliona fjalëkalime janë…

Facebook ka pranuar në një postim se fjalëkalimet e qindra miliona përdoruesve të rrjetit social i ka mbajtur të ruajtura në formatin text, të...

Lajmet e fundit