Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

teknologji

Zyrtare, iPhone 7 vjen me dy ndryshime rrënjësore

iPhone 7 do të jetë pa dyshim një prej telefonave më të avancuar të gjeneratës së tij, kjo falë një sërë përmirësimesh por edhe...

Kjo makinë mund të udhëtojë 1.5 milionë kilometra me vetëm 8 gram metal radioaktiv

Duket se po jetojmë në një epokë ku zbulimet shkencore dhe përparimet teknologjike janë aq revolucionare sa nuk mund të arrijmë ritmin e tyre....

Ngarkoni një “selfie” tuajën dhe kjo faqe do t’ju thotë sa tërheqës jeni

Mendoni se jeni ekstremisht të bukur apo “mesatar”? Tashmë ka një faqe që ju tregon se sa tërheqës jeni. Ekipi i “Computer...

Ja si i përgjigjet Zuckerberg gjyshes që këshillon mbesat të martohen me të fiksuar pas shkencës

Mark Zuckerberg, themeluesi i Facebook, ka njoftuar edhe këtë vit për sfidën e tij personale të cilën e ngan me miliona ndjekës duke i...

Si të shihni të gjitha fotot që dikush i ka bërë “like” në Facebook

Opsioni i “Like” u prezantua për herë të parë nga Facebook në vitin 2009 duke e bërë më të thjeshtë interaktivitetin në rrjetin më...

Shpikni pajisjen që eksploron oqeanet dhe fitoni 4 milion dollarë

Oqeani mbulon rreth 70% të planetit tonë, por edhe pse shkencëtarët kanë arritur të formojnë harta të qarta të planetit Mars apo Hënës, vetëm...

Shpikja gjeniale – Flini të qetë me krevatin që ju mbron nga tërmetet (Video)

Në internet janë publikuar disa video që tregojnë vrsionin e krevatit anti-tërmet, por duket se një kompani e ka marrë seriozisht dhe ka nisur...

Facebook do ju detyrojë të shkarkoni një aplikacion të ri vetëm për fotot

Rreth një vit më parë, Facebook publikoi aplikacionin “Messenger” që i detyronte të gjithë përdoruesit ta shkarkonin atë në mënyrë që të aksesonin mesazhet...

Shtyhet prodhimi i iPhone 6S dhe 7

Prodhimi në masë i modelit të ri iPhone 6S dhe 7 është shtyrë, por data për prezantimin e tij mbetet ende e njëjtë. iPhone...

Lajmet e fundit