Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

TEC i vlores

Peleshi: Me TEC e Vlorës do të bëhemi më të fortë dhe të rëndësishëm, do furnizojmë me gaz të lëngshëm vendet e tjera

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi, gjatë fjalës së tij në Kuvend ka theksuar dhe njëherë rëndësinë që Shqipëria do të ketë kur të bëjë...

Nga Skavica te lidhja e TEC-it të Vlorës me TAP-in, Rama tregon si do arrijë Shqipëria sovranitetin energjitik

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria do të arrijë sovranitetin energjitik, falë disa projekteve të mëdha dhe të rëndësishme. Rama tha se TEC-i i Vlorës...

Lajmet e fundit