Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

teatri

Video/ Po performonte në Teatrin Bolshoi të Moskës, vdes në mes të skenës aktori 37-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhu gjatë një performance në teatrin Bolshoi në Moskë. Një aktor është vrarë nga platforma e drunjtë që do...

Kapur prej dore me Linda Ramën, kryeministri ndan foto nga hapja e Teatrit të Operas dhe Baletit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot, me disa foto nga hapja e Teatrit të Operas dhe Baletit. Dje, Teatri u rihap pas...

Aleanca për Teatrin “i zë derën” Presidentit Meta: Kërkon të mos dekretohet Edi Rama dhe Elva Margariti!

Aleanca për Teatrin ka njoftuar mbrëmjen e djeshme se sot do të zhvillojë një aksion para institucionit të Presidentit të Republikës, për çështjen e...

Kryebashkiaku Veliaj: Kemi identifikuar autorin e djegies së “Sarajeve”, na duhet dhe pak kohë për porositësin

Erion Veliaj thotë se autoritetet kanë identifikuar autorin e djegies së “Sarajeve të Toptanëve”, gjatë mbrëmjes së djeshme, por theksoi se duhet dhe pak...

Qeveria i kaloi Bashkisë truallin e Teatrit, reagon Aleanca, paralajmëron Erion Braçen: Je i pari që do çojmë në SPAK!

Qeveria shqiptare ka vendosur dje që truallin ku ka qenë Teatri Kombëtar, t’ia kalojë në pronësi Bashkisë së Tiranës, për ndërtimin e objektit të...

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit, Margarita Xhepa nderohet me çmimin e rëndësishëm

Një ndër ikonat e kinematografisë  shqiptare sot është vlerësuar me një çmim mjaft të rëndësishëm. Aktorja e madhe, Margarita Xhepa ka rrëmbyer çmimin kryesor...

Erion Veliaj i bindur: Teatri do bëhet dhe shumë shpejt fillon puna! Jo çdo hajvan meriton vëmendje e mikrofon

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, i bindur është shprehur pasditen e sotme se Teatri i ri Kombëtar do të ndërtohet. Nga Budapesti, Veliaj i...

Ringritja e Kullës së Durrësit, Rama publikon videon: Do rimëkëmbim çdo thesar të dëmtuar nga ata që mbrojtën karakatinën e Teatrit

Kulla e Durrësit, është një trashëgimi kulturore e cila u rrëzua nga tërmeti i 26 nëntorit. Kryeministri Edi Rama bën me...

Identifikimi i efektivëve në protestë, Lleshaj i prerë në Kuvend: Ja pse s’do ti merrni kurrë emrat e policëve (PËRGJEGJËSIT)

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në interpelancën e ditës së sotme sa i përket dhunës së ushtruar në protestën për shembjen e Teatrit Kombëtar,...

Rama s’i ndahet Teatrit Kombëtar: Kjo që ishte një vrimë e ftohtë ku dhanë shpirt të mëdhenjtë e skenës, nesër do hyjë në Europë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me Teatrin Kombëtar dhe duke e krahasuar atë me Teatrin e Operas dhe Baletit theksoi se...

Lajmet e fundit