Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

Teatri Kombetar

“Nuk e besova si na erdhi kjo dhuratë”, Robert Budina flet për Teatrin: Qava kur dha vendimin gjykata, kjo tregon që s’jemi as me...

Artisti i njohur Robert Budina ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, duke thënë se nuk e besonte që do të...

Basha i prerë pas vendimit të Kushtetueses: Tani radhën e ka SPAK

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi ligjin special për kalimin e pronësisë së Teatrit Kombëtar...

Gjykata pezulloi ndërtimin e Teatrit të ri, Vasili: SPAK të çojë bandën e Rilindjes para Drejtësisë, ose ndryshe është i kapur

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar menjëherë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, duke i dhënë pjesërisht të drejtë presidentit Meta për pronësinë e...

Politikanë, aktivistë e drejtues OJQ-sh, në sulm kundër Sorecës pas takimit me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese, akuza se influencoi për Teatrin Kombëtar

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca është vënë në qendër të sulmeve dhe akuzave nga politikanë opozitarë, media pranë opozitës, por edhe...

Akuzat e Aleancës për Teatrin, reagon delegacioni i BE: Deklarata bazuar në shpifje; ja çfarë thotë për takimin e Sorecës me Tushën

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka reaguar pas akuzave të përfaqësueses së Aleancës për Teatrin në Gjykatën Kushtetuese, Adriana Kalaja, e cila tha...

KKT miraton lejen për Teatrin e ri Kombëtar, Veliaj: “Ecim para!”

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, sapo shpërndau lajmin se Këshilli Kombëtar i Territorit kaloi lejen e ndërtimit për Teatrin e ri Kombëtar. Me kapacitet...

Qeveria miraton fondin për ndërtimin e Teatrit Kombëtar, i hapet rruga nisjes së punimeve: Do jetë në të njëjtin vend ku ishte i pari

Qeveria ka miratuar fondin për ndërtimin e projektit te Teatrit të ri Kombëtar, duke i hapur rrugen nisjes së punimeve për shtëpinë e re...

Fundi i Qershorit, ditët “e nxehta” që do sprovojnë Gjykatën Kushtetuese: Mbahen seancat për zgjedhjet e 2019, Metën dhe Teatrin Kombëtar

10 ditët e fundit të muajit qershor do të jenë ditë “të nxehta” që do të sprovojnë Gjykatën Kushtetuese. Këtë javë pritet që anëtarët...

Meta kërkoi që Teatri të mos kalojë nga Ministria në pronësi të Bashkisë, përfundon pas 12 orësh seanca në ‘Kushtetuese’, tërhiqet trupa gjykuese

Ka përfunduar pas 12 orësh seanca në Gjykatën Kushtetuese për kërkesën e Presidentit Ilir Meta për çështjen e Teatrit Kombëtar.  Gjykata do të shpallë vendimin...

Gjykata Kushtetuese pranon kërkesën e Presidencës, shtyhet seanca për Teatrin Kombëtar (Çfarë u kërkua në sallë)

Gjykata Kushtetuese ka shtyrë seancën e nisur paraditen e sotme për Teatrin Kombëtar. Sipas përfaqësuesit të Presidencës, ata kanë kërkuar zgjerim të objektit të...

Lajmet e fundit