Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Teatri Kombetar

Vendimi i qeverisë për truallin e “Teatrit”, Veliaj nga Tokio: Në pronësi të bashkisë kalon vetëm trualli, nuk bie ndesh me vendimin e “Kushtetueses”

Ditën e djeshme Këshilli i Ministrave mori vendimin për kalimin e truallit të “Teatrit Kombëtar” në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj në...

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm: Trualli i “Teatrit Kombëtar” i kalon Bashkisë së Tiranës, por ja çfarë i ndalohet bashkisë me VKM

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin në mbledhjen e djeshme për t’i kaluar bashkisë së Tiranës truallin e Teatrit Kombëtar. Sipas VKM të firmosur nga...

Teatri i ri Kombëtar, Veliaj: Do të ndërtohet! Puna nis brenda këtij viti

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka deklaruar se së shpejti pritet vendimi i Qeverisë, i cili do i hapë rrugë ndërtimit të...

“Ne jemi Teatri” distancohet nga akuzat e ashpra ndaj Sorecës: Janë individë të tjerë që ndoqën rrugën e tyre kur u shemb godina

Një numër i caktuar aktivistësh që i shpërndajnë komunikatat e tyre në faqen e Facebook-ut, “Ne jemi Teatri”, kanë reaguar me një deklaratë e...

Veliaj: Tirana do ketë Teatrin Kombëtar më të bukur që ka Ballkani në 100 vitet e fundit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një intervistë televizive, tha se Teatri i ri Kombëtar do të jetë teatri më i bukur...

Vendimi i “Kushtetueses” për Teatrin Kombëtar, Erion Veliaj ironizon Bashën: Na ka dhuruar një teatër shumë ngazëllyes, gjatë fushatës nuk mbaronin gafat dhe “meme-t”

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka folur ditën e sotme për vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, ku nuk kurseu as ironitë për...

Edmond Budina akuza të forta ambasadorit Soreca: Diversant që ka sabotuar çështjen e Teatrit Kombëtar, do e denoncojmë në SPAK

Aktori Edmond Budina ka hedhur akuza të forta ndaj ambasadorit të BE në Shqipëri, Luigi Soreca-s, përsa i përket çështjes së Teatrit Kombëtar.Ai e...

Vetëvendosje: Rindërtim dhe drejtësi pas fitores së Teatrit në Kushtetuese, të ndëshkohen përgjegjësit!

Lëvizja Vetëvendosje me degë në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi ligjin special për kalimin e Teatrit në pronësi...

Vendimi për Teatrin Kombëtar, Liçaj: Të ulen në gjunjë dhe të kërkojnë falje

Aktori Neritan Liçaj ka folur për vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese e cila rrrëzoi ligjin special që kalon Teatrin Kombëtar në pronësi të...

Gjykata Kushtetuese i dha të drejtë bashkisë për shembjen, reagon Veliaj: Të ecim përpara dhe të ndërtojmë shtëpinë më të madhe e moderne të...

Gjykata Kushtetuese ditën e sotme ka zbardhur vendimin për çështjen e Teatrit Kombëtar, ku i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës për prishjen...

Lajmet e fundit