Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

Teatri Kombetar

Nga Ndriçm Xhepa, Elia Zaharia e Arben Derhemi, aktorët e Teatrit Kombëtar letër Ramës: Na rrit rrogën, do të presim deri në 31 gusht...

Aktorët e Teatrit Kombëtar i kanë drejtuar një letër kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Kulturës, Elva Margariti, për të rishikuar rrogat e tyre. Emra...

Veliaj: Në vjeshtë do të nisë ndërtimi i Teatrit Kombëtar, ja sa do të zgjasë

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka zbuluar se në vjeshtë do të nisë ndërtimi i Teatrit Kombëtar. Ai u shpreh në një intervistë për “News...

Kryemadhi kujton shembjen e Teatrit Kombëtar: Shumë prej mbrojtësve u kthyen në lypës për ndonjë metri katror në kullat e mëdha

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në dy vjetorin e shembjes së Teatrit Kombëtar thotë se godina nuk do të ishte rrëzuar, nëse aktorët politikë,...

“Shembën në mes të natës Teatrin Kombëtar”, Meta: Akt kriminal që ende sot mbetet pa përgjegjës

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar shembjen e Teatrit Kombëtar dy vite më parë në Tiranë. Kreu i shtetit me anë të një postimi në rrjetet...

Covid-19 mbyll Teatrin Kombëtar! Dy aktorë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Covid-19 ka detyruar mbylljen e Teatrit Kombëtar. Përmes një njoftimi në rrjetet sociale është bërë me dije se dy aktorë kanë rezultuar pozitiv me...

Polemikat për “Prefektin”, reagon aktori Ben Derhemi: Rrjetet sociale i kanë dhënë të drejtë çdo “qënie intelektuhale” të shpifë

Teatri Kombëtar vendosi që me rastin e festave të 28 dhe 29 nëntorit të lexojë online në Facebook pjesë nga vepra “Prefekti” të Besim...

Aktorët e Teatrit Kombëtar kthehen në skenë, pas 586 ditësh, te ArTurbina

Aktorët e Teatrit Kombëtar do të ngjiten në skenë pas më shumë se 586 ditësh. Prej kohës kur në vend u regjistrua rasti i...

Meta kthen në Kuvend Aktin Normativ që alokon 900 milion lekë për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar dhe blerjen e dronëve nga Turqia

Presidenti Ilir Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend Aktin Normativ për ndryshimin në Buxhetin e Shtetit që i jep Bashkisë së Tiranës 900 milion...

Kallëzimi i PD dhe ‘Aleancës’, SPAK konfirmon: Kemi nisur hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar konfirmon se ka nisur hetimet për veprën penale të “shpërdorimit të detyrës”, lidhur me çështjen...

Vendimi i qeverisë për truallin e “Teatrit”, Veliaj nga Tokio: Në pronësi të bashkisë kalon vetëm trualli, nuk bie ndesh me vendimin e “Kushtetueses”

Ditën e djeshme Këshilli i Ministrave mori vendimin për kalimin e truallit të “Teatrit Kombëtar” në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj në...

Lajmet e fundit