Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

te zhdukur

Zhdukja e Thodhorit dhe Sulovarit në Sarandë, policia shoqëron disa persona, dyshohet se është gjetur mjeti i rrëmbyesve

Kontrolle “blic” janë zhvilluar gjatë dy ditëve të fundit në Sarandë. Bëhet me dije se aksioni lidhet me dy të zhdukurit Leonard Thodhori dhe...

44 të vdekur dhe qindra të pastrehë nga përmbytjet në Brazil

Numri i njerëzve të vrarë nga rrëshqitjet e dheut që goditën qytetet bregdetare në shtetin Sao Paulo të Brazilit gjatë fundjavës është rritur në...

Gazetari ngre alarmin: 200 fëmijë shqiptarë kanë humbur në Angli, ja si i gënjejnë

Gazetari Kujtim Vani, ka treguar se mbi 200 fëmijë shqiptarë rezultojnë të humbur në Britaninë e Madhe. Sipas tij janë fëmijë nën moshën 18 vjeçare...

Nga 16 në 21-vjeç, të rinjtë shqiptarë të zhdukur në Britaninë e Madhe (Emrat dhe Fotot)

Shërbimet sociale në Britaninë e Madhe kanë shpallur si të humbur tetë minorenë shqiptarë, teksa bëhet apel për ndihmë për gjetjen e tyre. Sipas informacioneve...

Rëndohet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Kinë, dhjetra persona vijojnë të jenë të zhdukur

Numri i personave të cilën humbën jetën nga përmbytjet shkatërruese të muajit të kaluar në Kinën qëndrore është rritur në 302. Sipas zyrtarëve, dhjetra...

Argjentina nis përpjekjen madhore për identifikimin e viktimave të “Luftës së Pisët”, teste ADN-je edhe në Shqipëri

Qeveria argjentinase ka dërguar mijëra pako me teste ADN-je te konsullatat e saj në mbarë botën, në një përpjekje madhore për të identifikuar viktimat...

Bie orteku, mbi 10 turistë të zhdukur në Zvicër

Disa skiatorë janë zënë poshtë nga një ortek në Crans-Montanas, të Zvicrës  tha policia e shtetit helvet në një komunikatë zyrtare. ...

“Të zhdukurit në Vlorë”, ish-ministri i Financave ngre alarmin: Ja çfarë rrezikohet

Ish-ministri i Financave Arben Malaj shprehet se moszbulimi i rasteve të krimeve të ndryshme në Vlorë bën që njerëzit të bëhen pesimistë ose akoma...

‘80 të zhdukur në Vlorë, vendi në emergjencë kombëtare’

Sot njëri është në kërkim, tjetri i ekzekutuar në Sukth. Qamil Maze u gjet i mbytur dhe me tutje nje gomone me 1.2...

‘Camp Fire’ në Kaliforni, shkon në 600 numri i të zhdukurve

"Camp Fire", zjarri më vdekjeprurës dhe më shkatërrues i shtetit, ka vrarë të paktën 63 njerëz. Rreth 12,000 ndërtesa janë shkatërruar.  Presidenti, Donald...

Lajmet e fundit