Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

te rinjte

Shqipëria zbrazet nga të rinjtë, zëvendësohet në tregun e punës nga pensionistët

Një seri faktorësh demografik, ku kryeson emigracioni i lartë po redukton me ritme të përshpejtuara forcën e punës tek të rinjtë 15-29 vjeç. Në të...

Përse të rinjtë ndjejnë efekte anësore më të forta nga vaksina anti-Covid, flet mjeku: Pas injektimit mos…

Efektet anësore të vaksinës, si dhimbje koke, këputje apo temperaturë janë shenja të reagimit të sistemit imunitar dhe ndeshen rëndom gjatë imunizimeve. “Një ditë pas...

VIDEO virale, të rinjtë “sfidojnë” vdekjen dhe ecin buzë ndërtesës më të lartë në mes të Tiranës

Ky sport tai nuk është në modë vetëm jahstë-shtetit, por edhe në Shqipëri. Një sport ekstrem që kërkon guxim dhe kurajo, për më shumë...

Grida Duma “ i ankohet” Bashës: Sot të rinjtë ëndërrojnë pasurimin brenda ditës. Duan makina, telefona të mirë, veshje firmato

Kandidatja e e PD-së në Tiranë, Grida Duma së bashku me kryetarin Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me studente dhe profesioniste të...

Rama u jep porosinë e rëndësishme të rinjve në Kamëz: Merrni të gjithë…

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Kamëz. Gjatë fjalës së tij Rama edhe një herë është shprehur...

Ismail Kadare bisedë me të rinjtë: Vlora është bërë më e bukur

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ishte sot në një takim me të rinjtë  e qytetit të Vlorës, për të folur për librin Kohë për...

Ilirjan Celibashi nxjerr shifrën, ja sa qytetarë do të votojnë për herë të parë në zgjedhjet e 25 prillit

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka bërë me dije se në zgjedhjet e 25 prillit do të votojn për herë të...

“Dramë e vërtetë për familjet shqiptare”, Meta për ikjen e të rinjve: Rrënja e shpopullimit është mbyllja e prespektivës

Presidenti Ilir Meta thotë se mbyllja e prespektivës në vendin tonë, është rrënja e shpopullimit dhe ikjes së të rinjve.Meta thotë se vendi ynë...

‘Futem në borxh dhe iki me kamion në Angli’, Basha në Kukës: Do të ndalim ikjen e rinisë nga Shqipëria me planin e PD,...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me të rinjtë kuksianë. Basha foli për punësimin e tyre, ku u shpjegoi...

Hashash, kokainë dhe para të falsifikuara, ‘Shqiponjat’ kontrolle në Tiranë: Prangosen 4 të rinj

Dy të rinj nga Tirana ka rënë në prangat e Policisë së kryeqytetit pasi janë kapur me 1 kg drogë e dyshuar kanabis me...

Lajmet e fundit