Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

te rinj

As në punë, as në shkollë/ Shqipëria, ndër vendet me përqindjen më të lartë të të rinjve, në Europë

Në vitin 2020, Shqipëria kishte 27,9% të të rinjve të grupmoshës 15-29 vjeç që nuk ishin as në punë dhe as në shkollë, sipas...

Nisma e Greqisë, 150 euro për çdo të ri që bën të paktën një dozë të vaksinës anti-COVID

Qeveria Greke do të jap 150 euro për të rinjtë e moshës 18-25 vjec që do të pranojë të bëjnë të paktën një dozë...

Rama batuta me të rinjtë në Korçë: Ishte në këmbë dhe po shikonte atë vajzën aty, e dashke edhe kryetare zotrote

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me mbështetësit e Partisë Socialiste në Korçë. Gjatë fjalës së tij, ai ka thirrur...

I ngacmoi motrën! Sherr mes të rinjve në Librazhd, plagoset rëndë një person

Një sherr mes të rinjve ka përfunduar me plagosjen e rëndë të një personi. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Hotolisht të...

U kapën me doza droge në një hotel në Tiranë, arrestohen 4 të rinj, mes tyre 2 gra

Katër të rinj u arrestuan pasi iu gjetën doza me drogë. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, të rinjtë me iniciale I....

Në ditën e tyre, Manastirliu mesazh të fortë rinisë: Shmangi pasojat fatale për nesër, mendoni për ata që virusi u ka pushtuar mushkëritë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në Ditën Ndërkombëtarë të Rinisë, u drejtohet të rinjve me një mesazh të fortë, ku u kërkon që të...

Tentoi të vrasë 2 të rinj me thikë, arrestohet 19 vjeçari në Durrës, të plagosurit përfundojnë në spital

Një 19 vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e policisë pasi ka plagosur me thikë 2 të rinj. Bëhet fjalë...

Gjest i mrekullueshëm, një grup adoleshentësh krijojnë një faqe në internet për t’u shpërndarë ushqime të moshuarve

Të moshuarit janë më të rrezikuarit gjatë pandemisë Covid-19. Kohën e lirë që ka në dispozicion për shkak të situatës së...

Histori e pazakontë, vajza martohet me djalin që i shpëtoi jetën gjatë të shtënave masive në Las Vegas

Një histori e pazakonë por e bukur ka ndodhur Amerikë. Dy të rinj që janë njohur gjatë një sulmi me armë në një lokal,...

Kërcënuan, fyen dhe kundërshtuan punonjësit e patrullës, arrestohen dy të rinj në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona pasi kanë kërcënuar, fyer dhe kundërshtuar punonjësit e patrullës, pasi policia kishte dhënë urdhër për kontrollin e...

Lajmet e fundit