Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

te denuarit

Shpresë për të dënuarit, ministri Manja: Po shikojmë mundësinë e një amnistie penale

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është shprehur këtë të mërkurë se institucioni që ai drejton po studion mundësinë e aplikimit të një amnistie penale,...

Të dënuar, por tashmë kanë mundësi të punojnë, Manja: Do të punësohen rreth 800 të dënuar në sektorin publik e privat

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka bërë me dije sot gjatë fjalës së tij në Parlament se do të punësohen rreth 800 të dënuar...

Lehtësohen masat anti-COVID në burgje, të dënuarit kanë mundësi të takojnë të afërmit 4 herë në muaj

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka lehtësuar masat anti-COVID për të dënuarit. Tashmë, të burgosurit do të kenë mundësi që 4 herë në javë...

Këmbëkryq me të dënuarit që mbajnë Ramazan, drejtori Admir Abrija në burgun e Fushë-Krujës me imamin Ahmed Kalaja (POROSIA)

Besimtarët myslimanë kanë nisur prej mëngjesit të kësaj të shtune agjërimin për muajin e bekuar të Ramazanit. Agjërimi ka nisur dhe në institucionet e...

Ekstradimet nga Britania e Madhe, Presideni Meta dekreton ligjin: Lehtëson riintegrimin e të dënuarve

Presidenti Ilir Meta njofton se ka dekretaruar ligjin për ekstradimet mes Shqipërisë dhe Britanisë së Madhe. Sipas kreut të shtetit, kjo marrëveshje synon të...

Danimarka do dërgojë 300 të burgosur në Kosovë dhe do të paguajë qira

Qeveria daneze do të marrë me qira qelitë e burgjeve në Kosovë për të strehuar 300 të burgosur në një përpjekje për të reduktuar...

Ministri Manja paralajmëron “bosët” e krimit: Të tjerë të dënuar do futen në regjimin special “41 biss”

Ministri i drejtësisë Ulsi Manja paralajmëron se në regjimin special 41 biss do të futen edhe të dënuar të tjerë. Ky regjim konsiston në...

Reperi i njohur publikon foton e vrasësit të Mateos, thirrje të burgosurve: Për ju çuna me sedër, kur ta shikoni e keni vetë parasysh…

Reperi i njohur Rigels Rajku, i njohur dhe me emrin e artit si Noizy, ka publikuar foton e Klodian çalamanit. Ai u bën thirrje...

Fillon greva e urisë në burgun e Burrelit, të dënuarit ankohen se u janë shkelur të drejtat dhe liritë themelore

Të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun e Burrelit kanë nisur një grevë urie deri në një afat të papërcaktuar, pasi thonë se u...

Lajm i mirë për familjarët e të dënuarëve, rikthehen vizitat në burgje; Ja KUSHTET dhe DATA

Ministrja Etilda Gjonaj, ka lajmëruar paraditen e sotme se prej datës 14 qershor do të rifillojnë vizitat në burgje, shkruan newsbomb.al. Gjatë një takimi...


Lajmet e fundit