Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

te burgosur

Uashingtoni mohon njoftimet e Iranit për shkëmbimin e të burgosurve

Shtetet e Bashkuara hodhën poshtë të dielën një njoftim të televizionit shtetëror iranian, se dy vendet kundërshtare kishin arritur një marrëveshje për shkëmbimin e...

Disa të paraburgosur te 302-shi rezultojnë pozitiv me Covid, kati i dytë i burgut në izolim total

Disa të paraburgosur në burgun “302” në Tiranë kanë rezultuar pozitiv me Covid 19. Kësisoj bëhet me dije se kati i...

Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

Një organizatë për mbrojtjen e të drejtave të të burgosurve, ka raportuar se në Venezuelë janë vrarë 23 të burgosur, ndaj të cilëve ishte...

Shqiptarët e burgosur në Itali, komunikim me ‘skype’ me familjarët  

Ministria italiane e Drejtësisë ka vendosur që të burgosurit do të kenë mundësi që një herë në 6 muaj, të komunikojnë për 1 orë...

“Amnistia”, të burgosurit LETËR ministrisë: Të rishqyrtohen kushtet 

Kemi besim se Ministria e Drejtësisë do ta marrë në konsideratë këtë kërkesë. Faleminderit për mirëkuptimin”, shprehen në letrën e tyre të burgosurit....

Ligji për të burgosurit, Etilda Gjonaj paralajmëron masa të rrepta: Do të ‘izolohen’

Në komisionin e Ligjeve sot ëshët diskutuar për të dënuarit dhe të paraburgosurit. Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e pranishme në...

Të burgosurit shqiptarë përleshen me marokenët, plagoset gardiani

Një sherr mes të burgosurve ka ndodhur ne burgun Solliciano në Firence ku janë përfshirë edhe një grup shqiptarësh. Ngjarja ndodhi...

Shkatërruan dyert, arratisen rreth 400 të burgosur

Rreth 400 të burgosur janë arratisur nga një burg pranë kryeqytetit libian Tripoli mes dhunës vdekjeprurëse midis grupeve të milicisë në qytet. ...

Tentuan të arratiseshin, 19 të vdekur

1 gardian burgu dhe 18 të burgosur,  vdiçen në tentativën e këtyre të fundit për tu arratisur. Ngjarja ndodhi në një...

Tërmeti në Ekuador, qindra persona arratisen nga burgu i sigurisë së lartë pasi muret ranë përtokë

Një numër i madh të burgosurish në Ekuador kanë shfrytëzuar momentin kur vendi i tyre u godit nga një tërmet i fuqishëm për t’u...

Lajmet e fundit