Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

te burgosur

Rusia rekruton 35 mijë të burgosur për në luftë, mes tyre edhe kanibalë: U premtohet liria nëse mbijetojnë

Presidenti Vladimir Putin, ka bërë rekrutimin e 35 mijë të burgosurve, përfshirë përdhunues, vrasës dhe shtatë kanibalë, të cilët janë dërguar në luftë në...

Uragani më i rrezikshëm “gjunjëzon” Floridën, nis evakuimi i të burgosurve

Përmbytjet katastrofike që solli uragani “Ian” në Florida kanë nxitur autoritetet të marrin masat e para dhe të evakuuojnë mijëra të burgosur nga burgjet...

Lufta në Ukrainë, Rusia u premton të burgosurve liri dhe para nëse luftojnë

CNN në një shkrim thotë se Rusia po u ofron liri të dënuarve me kushtin që të luftojnë në Ukrainë. “Kjo skenë po luhet në...

Sulmohen policët në burgun e Peqinit, goditen nga tre të burgosur

Policët e Burgut të Peqinit janë sulmuar nga tre persona të ndaluar që ndodheshin në këtë institucion të vuajtjes së dënimit. Sipas gazetares Klodiana Lala...

Negociatori ukrainas: Bisedimet Rusi-Ukrainë  mundësuan një shkëmbim të të burgosurve

Bisedimet midis delegacioneve ruse dhe ukrainase në Stamboll në fillim të kësaj jave çuan në një shkëmbim të të burgosurve midis dy palëve të...

Persona të armatosur sumojnë me armë dhe granata burgun, 800 të dënuar “ia mbathin” nga qelitë

Disa persona të armatosur kanë sulmuar me armë një burg në Nigerinë jugperëndimore në shtetin Oyo, duke bërë të mundur që të arratisen nga...

Ulsi Manja i pezulloi, ja si dy zyrtarët e burgut të Reçit shisnin me para të drejtat e të burgosurve

Bashkëshortja e Martin Tushes është drejtuar në emisionin “Stop”, për të denoncuar korrupsionin brenda burgut të Reçit, ku i shoqi vuan dënimin. Mario Laloshi...

Uashingtoni mohon njoftimet e Iranit për shkëmbimin e të burgosurve

Shtetet e Bashkuara hodhën poshtë të dielën një njoftim të televizionit shtetëror iranian, se dy vendet kundërshtare kishin arritur një marrëveshje për shkëmbimin e...

Disa të paraburgosur te 302-shi rezultojnë pozitiv me Covid, kati i dytë i burgut në izolim total

Disa të paraburgosur në burgun “302” në Tiranë kanë rezultuar pozitiv me Covid 19. Kësisoj bëhet me dije se kati i...

Mungesa e ushqimeve, gardianët vrasin 23 persona në burgun e Venezuelës

Një organizatë për mbrojtjen e të drejtave të të burgosurve, ka raportuar se në Venezuelë janë vrarë 23 të burgosur, ndaj të cilëve ishte...


Lajmet e fundit