Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

TAG

te ardhura

Të dhënat e INSTAT/ Nga 2007-2021, shpenzimet e familjeve me arsim të lartë janë rritur vetëm 4.1%

Nga viti 2007 më 2021 shpenzimet mujore të familjeve shqiptare me arsim të lartë janë rritur me ritme shumë të ulëta në krahasim me...

Profesionistët e lirë do të paguajnë 17 milionë euro më shumë taksa në vit

Profesionistët e lirë do të paguajnë rreth 2 miliardë lekë (17 milionë euro) taksa më shumë çdo vit, si rrjedhojë e ndryshimit të taksimit...

Rriten të ardhurat në 8 mujorin e parë të vitit, Ibrahimaj: Kjo ka ardhur nga rritja e çmimeve, por edhe…

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj tha sot se janë rritur me 15.9%  të ardhurat e vendit në 8 muajt ee fundit lidhur me vitin...

Projektligji/ Të ardhurat nga biznesi për individët tregtarë dhe të vetëpunësuarit deri 14 mln lekë në vit do të tatohen 15%, për xhiron mbi...

Ministria e Financave dhe Ekonomisë publikoi për konsultim publik projektligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”. Drafti i Financave parashikon që nga 1 janari 2023 të...

30 prilli, afati i fundit i pagesës së tatimit mbi të ardhurat ,Tatimet: Mbi 80 mijë individë dhe subjekte deklaruese

30 prilli është fati i fundit për deklarimin dhe pagesën e Tatimit mbi të Ardhurat Personale me Deklaratën Individuale Vjetore të të Ardhurave (DIVA)...

Shkollimi i vajzën në Gjermani dhe ndërtimi i katit të tretë, zbardhet vendimi për Adriatik Llallën, 3 rastet kur nuk deklaroi të ardhurat

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka zbardhur vendimin ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, për “fshehje të të ardhurave”. Adriatik...

Mbështetje për shpenzimet e Covid-19; Të ARDHURAT nga emigrantët arrijnë në nivelin më të LARTË në 11 vjet

Paratë që emigrantët dërgojnë tek të afërmit e tyre në Shqipëri (remitancat) arritën në 169 milionë euro në tremujorin e parë të vitit, duke...

Parashikimi i qeverisë: Të ardhurat për frymë të çdo shqiptari pritet të ulen me 270 euro, si pasojë e Covid-19; Humbje totale 770 mln...

Në Kuadrin e fundit makroekonomik, qeveria shqiptare parashikon që të ardhurat për frymë në vitin 2020 të zbresin në 553 mijë lekë (rreth 4,760...

Mosdeklarimi i të ardhurave, ILDKPKI 5 milionë lekë gjoba për zyrtarët në janar-prill

Modeklarimi i të ardhurave si dhe detyrimet e paplotësuara nga ligji “Për sinjalizimin dhe mbrojtjen e sinjalizuesve” kanë bërë që Inspektorati i Lartë i...

Raporti i FMN: Shqipëria, e fundit në Europë për të ardhurat për frymë

Dy shtetet shqipfolëse, Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në Europë (pa përfshirë vendet e ish Bashkimit Sovjetik) për të ardhurat për frymë, sipas...


Lajmet e fundit