Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Tatimet

“Dhuna e drejtuesve politikë ndaj administratës publike”, deputetja e PD-së publikon letrën e punonjëses së shkarkuar: Klosi i kërcënon me bukën e fëmijëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Sorina Koti, ka publikuar letrën e plotë të ish-drejtoreshës së mbledhjes së Detyrimeve Tatimore, Shilda Kamberi Hasanaj, të dërguar drejt...

Ish-drejtoresha e shkarkuar akuzon kreun e Tatimeve: Ceno Klosi iu bën presion vartësve për të kryer veprime të kundraligjshme

Ish drejtoresha e mbledhjes së Detyrimeve Tatimore të Papahuara, Shilda Kamberi Hasanaj, e cila ka punuar në Tatime 23 vite i është drejtuar me...

Tatimet nisin aksionin në Universitete, kontrollojnë pagat e deklaruara të pedagogëve (DOKUMENTI)

Drejtoria e Tatimeve në Tiranë ka nisur një aksion për kontrollin e pagave të deklaruara. Dje, kryeministri Edi Rama u shpreh se pedagogët që...

Akuzat e Tatimeve, reagon “Birra Tirana”: Rast i paprecedentë dhe tendencioz! Kemi paraqitur kallëzim penal për punonjësit e DPT-së që kanë shkelur ligjin (E...

Prej disa ditësh Drejtoria e përgjithshme Tatimeve dhe shoqërisë “Birra Tirana” janë përfshirë në deklarata akuzash dhe kundërakuza për shkelje dhe evazion fiskal. I menjëhershëm...

34 kompani të përfshira në skandalin e inceneratorëve, ministrja Ibrahimaj: Tatimet i kanë ndjekur në vite, i kemi referuar në Prokurori

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj, pranoi sot se 34 kompani të përfshira në çështjen e inceneratorëve kanë kryer evazion fiskal, por ndaj tyre është...

Tatimet: Nga 1 korriku bizneset, që ushtrojnë aktivitet nuk mund të lëshojnë fatura të pafiskalizuara

“Fiskalizohuni ose do të përballeni me penalitetet, që parashikon legjislacioni tatimor në fuqi.” Administrata Tatimore rikujton tatimpaguesit e biznesit të vogël pa TVSH, të pafiskalizuar...

Tatimet: Edhe 2 ditë kohë, 30 qershori, afati i fundit i fiskalizimit!

Administrata Tatimore: Realizohet me sukses fiskalizimi 100% i biznesit të madh dhe biznesit të vogël pa TVSH Vetëm 2 ditë nga afati përfundimtar për fiskalizimin...

Tatimorët “zbarkojnë” në terren: Bllokohen 25 subjekte në Kamëz, operacioni do shtrihet në të gjithë vendin

Mbi 60 kontrolle janë kryer në bizneset e Kamzës, duke rezultuar në mbylljen e 25 subjekteve që ushtronin aktivitet të paregjistruar. Administrata Tatimore ka nisur...

Publikuan databazat e rrogave, arrestohen dy specialistët IT të Tatimeve: Të dhënat personale i shpërndanë te persona të tretë

Dy specialistë IT të Drejtorisë së Tatimeve janë arrestuar nga Policia e Tiranës, me urdhër të Prokurorisë. Ata akuzohen sse kanë publikuar të dhënat...

Zbardhet misteri i databazës së pagave/ Ky është tekniku IT i Tatimeve që nxori të dhënat e shqiptarëve, në Polici tha se i donte...

Autori i publikimit të të dhënave të më shumë se 650 mijë shqiptarëve është një teknik IT i Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Prokuroria...

Lajmet e fundit