Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

task forca

“Bregdeti ynë”, Policia aksion nga Durrësi në Vlorë: Sekuestrohen me qindra shezlonge dhe çadra

Task Forca e veçantë për lirimin e vijës bregdetare ka zbarkuar sot në terren. Në kuadër të operacionit “Bregdeti ynë”, ka nisur faza e...

Aksioni për lirimin e hapësirave publike në vijën bregdetare, pushuesit të shqetësuar: Kemi paguar shezlonget për 10 ditë, të na kthejnë lekët

Task Forca e veçantë për lirimin e vijës bregdetare ka zbarkuar sot në terren. Në kuadër të operacionit “Bregdeti ynë”, ka nisur faza e...

Një ditë nga ULTIMATUMI i Ramës, Task Forca zbarkon në Golem: 11 parcela plazhi pa leje, hiqen 550 shezlongë dhe 280 çadra (VIDEO)

Task Forca e veçantë për lirimin e vijës bregdetare ka bzarkuar sot në terren. Në kuadër të operacionit "Bregdeti ynë", ka nisur faza e...

Task Forca paralajmëron transportin interurban: Sezoni veror po afron, do të ndëshkoheni rëndë për këto shkelje

Në nisje të sezonit veror, Task Forca e Transportit Rrugor iu ka bërë thirrje operatorëve të transportit që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Përmes...

Situata shqetësuese nga Covid, Task Forca zbarkon në terren, kontrollon 1 për 1 bizneset (VIDEO)

Ndërkohë që situata e Covid vijon të jetë shqetësuese, Task-Forca ka zbritur sot në terren ku po survejon nga afër nëse bizneset po i...

Gjirokastra zonë e gjelbër, Task-Forca mblidhet në shesh: Hapja risk të madh, tolerancë zero

Prefekti i qarkut Gjirokastër mblodhi sot në sheshin Çerçiz Topulli trupat inspektuese tē organizuar në task-forcën e të gjithë institucioneve vendore që monitorojnë rreptë...

Mblidhet sërish Task-Forca e koronavirusit, jep njoftimin e rëndësishëm

Task-Forca e ngritur nga Ministria e Sëhndetësisë për koronavirusin COVID-19 është mbledhur sërish ditën e sotme, ndërsa ka dhënë njoftimin e rëndësishëm se në...

Frikë nga mbërritja e koronavirusit në Shqipëri/ Dyfishohet personeli shëndetësore në aeroport dhe pika kufitare

Pas evidentimit të situatës shëndetësore me prezencë komunitare të koronavirusit në Itali, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu mblodhi sot Task-Forcën për...

Mbledhja e tretë publike e Task-Forcës: Nga pesë raste të dyshuara, nuk rezulton asnjë i prekur me koronavirusin e ri

“Në Shqipëri nuk ka asnjë rast të koronavirusit të ri dhe vendi ynë vijon të mbetet vend me rrezikshmëri të ulët. Nga testimi i...

Vlorë/ Task Forca në aksion, plazhet pa roje bregdetare do të mbyllen

Me nisjen zyrtarisht të sezonin turistik, Task Forca në Vlorë fillon inspektimin përsa i përket sigurisë në të gjithë vijën bregdetare.  ...

Lajmet e fundit