Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

tarifa

Koncesioni i pullave fiskale do të shtyhet edhe me 2 vjet; parashikohet edhe 10% ulja e tarifës

Koncesioni i pullave fiskale nuk përfundon më 6 shkurt 2023, siç parashikoi më parë Ministria e Financave dhe Ekonomisë, por do të shtyhet deri...

Rama jep lajmin e mirë: Do t’i heqim plotësisht tarifat doganore me Kosovën

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Kosovë ditën e sotme ka bërë me dije se tarifat doganore të Shqipërisë me Kosovën do...

Studentët bojkotojnë mësimin dhe PARALAJMËROJNË protestë: Te përgjysmohen tarifat e ciklit të dytë master

Studentët e Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë kanë bojkotuar sot mësimin dhe janë ngritur në protestë. Ata kanë paralajmëruar se protestat do të vijojnë...

Rama i prerë: Tarifa në Rrugën e Kombit nuk do të hiqet edhe po e kërkoi Kosova

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një përgjigje të prerë kur është pyetur për heqjen e tarifës në Rrugën e Kommit. Ai u shpreh se ajo...

FILOLOGJIKU shtyn pagesën e TARIFËS së STUDIMIT deri në shtator, por kush mbaron MASTERIN duhet ta paguajë në… (URDHRI)

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë në Universitetin e Tiranës ka vendosur që të shtyjë afatin për pagesën e tarifës së studimit deri në shtator....

Maqedonia e Veriut rriti tarifat doganore, Kosova i ‘’kthen kusurin’’

Kosova ka vendosur masa të reja ndaj mallrave të importuara nga Maqedonia e Veriut (konkretitsht mjalti dhe patatja). Vendimi u konfirmua...

SHBA sërish thirrje Kosovës: Hiqni taksën 100%, krijon sfida mes nesh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë kërkuar sërish Kosovës heqjen e taksës së mallrave 100% ndaj Serbisë dhe Bosnje Hecergovinës. ...

Çmimet e shërbimeve dentare, Manastirliu garanton qytetarët: Nuk do të ketë rritje të tarifave

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka garantuar qytetarët se nuk do të ketë rritje të çmimeve të shërbimeve dentare në vend. ...

Ulet tarifa për avionët që nisen nga Rinasi, kompanitë do paguajnë 7 % më pak

Çdo avion që do të niset nga aeroporti i Rinasit do të paguaje 227.82 euro si tarifë ndaj shtetit shqiptar. Eurocontrol...

Rama ‘i jep shans’ edhe studentëve me 4-ra: Nga janari qeveria paguan 50% të tarifës

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar sot rinjtë e Vlorës se taksapaguesit paguajnë 75% të kostos së studimit të studentëve, ndërkohë që studentët paguajnë 25%...

Lajmet e fundit