Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

targat

Drejtoria e Rrugëve nxjerr VIDEON: BMW-ja luksoze dorëzon targat e vjetra “TR”, paguan taksat dhe merr të rejat

Mjeti luksoz tip BMW X5 që lëvizte në Tiranë me targa të vjetra "TR", të paregjistruara, i ka dorëzuar ato dhe është pajisur me...

Berisha përshëndet marrëveshjen për targat, “kërcënon” Vuçiçin: Mos luaj me paqen dhe shqiptarët në rajon!

Ish-kryeministri Sakli Berish ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Përmes një postim në Facebook, Berisha i...

Haradinaj ngre dyshime: Të publikohet teksti i marrëveshjes për targat! Ka disa pika të papranueshme për Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Qeveria sqarime për marrëveshjen e arritur sot në Bruksel me Serbinë për...

Lulzim Basha përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat: Hap i rëndësishëm, BE dhe SHBA të gjejnë zgjidhje të përhershme

Kreu i PD Lulzim Basha përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për reciprocitetin e targave. Basha thotë se PD e mirëpret këtë...

Pas arritjes së marrëveshjes për targat, Lajçak dhe Escobar drekojnë në Bruksel (FOTO)

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar në Bruksel. Gjatë këtij...

Marrëveshja për targat mes Kosovës dhe Serbisë, reagon BE: Po vijojnë negociatat për zgjidhjen e krizës në veri

Zëdhënësi i Bashkimit Europian Peter Stano ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për target mes Kosovës dhe Serbisë. Zyrtari i BE ka thënë se takimi...

Ministri serb FYEN Albin Kurtin: Për të ndezur luftën mjafton vetëm një “budalla” si kryeministri i Kosovës!

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandër Vulin, ka folur për situatën e krijuar në veri pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për reciprocitetin e...

Zyrtari i SHBA takon Kurtin: Zvogëloni tensionet në veri të Kosovës

I ngarkuari me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Nicholas Giacobbe, ka kërkuar që të ndërmerren “hapa të menjëhershëm...

Reciprociteti me targat, Shaip Kamberi: Shqiptarëve të Luginës së Preshevës do t’ju shkaktojë telashe, problematik qëndrimi i BE-së

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka reaguar pas vendimit për masën e reciprocitetit të targave të Kosovës ndaj atyre të Serbisë. Në...

Debati për targat, Vuçiç: Kërkojmë tërheqjen e trupave në veri të Kosovës dhe ndërhyrjen e BE  

Debati për targat, Vuçiç: Kërkojmë tërheqjen e trupave në veri të Kosovës   Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se Serbia kërkon tërheqjen e...

Lajmet e fundit