Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

targa

Albin Kurti pranon kërkesën e SHBA, shtyn me 48 orë fazën e gjobave për targat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar kërkesën e SHBA për të shtyrë afatin e gjobave për targat e paligjshme. Kurti me anë të një...

Escobar komenton largimin e serbëve nga institucionet në veri të Kosovës: S’është kjo zgjidhja, shpresojmë të arrihet marrëveshje për targat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë plotësisht të përfshira në procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit dhe i dërguari i posaçëm...

Kosova e Serbia përballen në Bruksel, nisin negociatat për targat

Kryenegociatori i palës kosovare, Besnik Bisljimi, ka udhëtuar për në Bruksel me ftesë të përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për politikë të Jashtme,...

Borrell ultimatum Kosovës dhe Serbisë: Ulni tensionet! 21 nëntori s’duhet të na gjejë pa marrëveshje për targat

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, iu ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ulin tensionet...

Situata në veri, Kurti për deklaratat e Vuçiç: S’bëhet fjalë për targat, por për kundërshtimin e nismës franko-gjermane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka dalë këtë të hëën në një konferencë për mediat, pas situatës së krijuar në veri të vendit. Gjatë fjalës...

Dalja e Listës Serbe nga institucionet, reagon Kurti: Vuçiç ka zhgënjyer amerikanët, takohet dhe koordinohet me ambasadorin rus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas daljes së Listës Serbe nga institucionet. Kurti me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale...

Hyn sot në fuqi “masa e qortimit” për targat serbe në Kosovë

Sot hynë në fuqi vendimi i qeverisë së Kosovës për targat ilegale të mjeteve në veri të Kosovës. Zbatimi i këtij vendi është me tre...

Hyn sot në fuqi “masa e qortimit” për targat serbe në Kosovë

Sot hynë në fuqi vendimi i qeverisë së Kosovës për targat ilegale të mjeteve në veri të Kosovës. Zbatimi i këtij vendi është me tre...

Ministria e Brendshme e Kosovës: Pas 21 nëntorit, gjobë 150 euro për targat serbe

Nga data 1 nëntor, të gjithë pronarët e makinave që i kanë ende me targa serbe në Kosovë, do të gjobiten me 150 euro....

BE-ja e zhgënjyer me vendimin e Qeverisë së Kosovës për targat

Bashkimi Evropian tha se është i “zhgënjyer” me vendimin e Qeverisë së Kosovës për mosshtyrjen e afatit për riregjistrimin e makinave që kanë targa...


Lajmet e fundit