Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

TAP

Alarmohen italianët / Anija ruse pranë brigjeve shqiptare, ndalon sipër tubacionit të gazsjellësit TAP

Një anije ushtarake ruse është duke lundruar në ujërat mes Italisë dhe Shqipërisë, duke vënë në alarm autoritetet italiane të cilat janë duke monitoruar...

Vuçiç i kërkon Aliyev të lidhë Serbinë me gazsjellësin TAP

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev ka zhvilluar një vizitë në Beograd, ku është takuar me presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kanë nënshkruar disa marrëveshje. Gjatë...

Presidenti i Azerbajxhanit jep lajmin e mirë: Do dyfishohet kapaciteti TAP, gazi në Europë do kalojë përmes Shqipërisë

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev ndodhet sot në një vizitë të parë në vendin tonë së bashku me një delegacion zyrtarësh të lartë. Gjatë...

Berisha: Jemi një vend pranë gazit, pa gaz! Importuesit diktojnë politikën me zarfa

Ish-kryeministri Sali Berisha është shfaqur sot në një konferencë me ekspertë të energjisë nga Partia Demokratike, duke akuzuar qeverinë për mos realizimin e gazifikimit...

Nga Skavica te lidhja e TEC-it të Vlorës me TAP-in, Rama tregon si do arrijë Shqipëria sovranitetin energjitik

Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria do të arrijë sovranitetin energjitik, falë disa projekteve të mëdha dhe të rëndësishme. Rama tha se TEC-i i Vlorës...

Gazi përmes Shqipërisë, inxhinieri tregon konkurrencat gjeo-politike me TAP

Inxhinieri Naskë Afezolli ka shpjeguar tratativat e Shqipërisë për të mundësuar kalimin e gazsjellësit TAP në territorin tonë. Një nga iniciatorët dhe negociuesit e projektit,...

DEL VIDEO/ Si i kërkoi Sali Berisha “Gazpromit” që të investonte në Shqipëri, dërgoi ministrin e Jashtëm në Moskë

Ish-kryeministri Sali Berisha mori publikisht meritat, teksa gazsjellësi TAP dërgoi sasitë e para të gazit nga Azerbajxhani përmes Shqipërisë dhe në Itali. Berisha tha se...

“Reagim tipik sovjetik”, Sali Berisha i përgjigjet ambasadës ruse dhe publikon mesazhin e Presidentit të Gazprom: Ja çfarë do të përfitoja po të hiqja...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të ambasadës ruse, e cila ngriti dyshime të forta se Berisha ka kërkuar një “shumë përrallore” nga...

Meta përshëndet fillimin e furnzimit me gaz të Europës Perëndimore përmes TAP: Investimi më i rëndësishëm në Shqipëri

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përshëndetur fillimin e furnizimit me gaz natyror të Europës Perëndimore përmes gazsjellësit TAP. Përmes një njoftimi në Facebook,...

Taulant Balla thirrje SPAK: Pyesni Sali Berishën, tha se GAZPROM i kishte ofruar ryshfet kur ishte kryeministër

Politikani socialist Taulant Balla, i ka bërë thirrje Prokurorisë Speciale që të marrë në pyetje ish-kryeministrin Sali Berisha për një deklaratë që ky i...

Lajmet e fundit