Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

tanzani

Babait të 30 fëmijëve i ‘buzëqesh’ fati, shet dy gurë të çmuar për miliona dollarë

Një minator në Tanzani u bë milioner brenda natës pasi shiti dy gurë të çmuar me emrin "Tanzanite", që konsiderohen si më të mëdhenjtë...

Refugjatët e Tanzanisë në ankth, sot afati i fundit për t’u kthyer në atdhe

Sot është afati i fundit që qeveria tanzaniane ka vendosur për largimin me forcë të 220,000 refugjatëve burundianë. Gjithsesi, ende nuk...

TRAGJEDI/ Përmbyset dhe shpërthen çisterna me karburant, vdesin 60 veta

Mediat vendase shtojnë se aksidente të tilla ndodhin shpesh në Afrikë pasi shumë persona marrin përsipër të transportojnë sasi të mëdha lëndësh djegëse.

E rëndë, vriten 6 fëmijë për t’u marrë organet

Gjashtë fëmijë në Tanzani janë vrarë dhe iu janë hequr veshët e dhëmbët, raportojnë autoritetet. Disa prej trupave të fëmijëve, të moshës midis 2 dhe...

Përmbysja e anijes në Tanzani, shkon në 94 numri i të vdekurve

Shkon në 94 numri i viktimave nga përmbytja e anijes në Tanzani. Anija me turistë u përmbys në liqenin Viktoria, ndërsa kërkimet për gjetjen...

Lajmet e fundit