Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

taliban

Talibanët sulme ndaj ish-forcave të sigurisë së Afganistanit, SHBA reagon e shqetësuar

SHBA dhe një mori vendesh aleate u kanë bërë thirrje talibanëve që t'i japin fund vrasjeve të synuara të ish-anëtarëve të forcave afgane të...

Bie dhe “kështjella e fundit”, Talibanët marrin kontrollin e Afganistanit, hyjnë në Kabul

Talibanët kanë arritur të hyjnë në periferi të Kabulit ditën e sotme, i vetmi qytet që ishte akoma në duart e qeverisë afgane. Mediat e...

SHBA nënshkroi marrëveshje me talibanët, trupat amerikanë kanë nisur të largohen nga Afganistani

Forcat e armatosura të SHBA kanë nisur të largohen nga Afganistani, pas marrëveshjes së nënshkruar me talibanët. Ky lajm është dhënë...

Lajmet e fundit