Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

talebane

“Jam ulur dhe po pres të vijnë talebanët”, shpëton kryebashkiakja dhe familja e saj, dërgohen në Stamboll

Pasi talebanët morën në duar Afganistanin, një video e kryebashkiakes së parë femër në Afganistan, Zarifa Ghafari, qarkulloi në mediat sociale ku shprehej “jam...

E trishtë, nënat afgane të dëshpëruara hedhin foshnjet mbi telat me gjemba, u luten ushtarëve amerikanë që t’i marrin

Pamje të trishta vijnë nga Afganistani, ku nënat, qëndrojnë pranë gardhit me gjemba dhe i hedhin fëmijët e tyre në pjesën e brendshme të...

S’kishte veshur burka, talebanët qëllojnë për vdekje në mes të rrugës një grua (Pamje të rënda)

Një grua është qëlluar për vdekje në mes të rrugës nga talebanët pasi nuk kishte veshur burka. Mediat e huaja kanë publikuar një foto të...

2 të vdekur dhe 12 të plagosur në Afganistan, qytetarët s’pranojnë që flamuri kombëtar të zëvendësohet me atë të talebanëve

Dy persona kanë humbur jetën dhe rreth 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një përplasjeje të qytetarëve me talebanët në Afganistan. Përplasjet kanë...

Turma e britma, talebanët mirëpresin kthimin e udhëheqësit Mullah Abdul Ghani Baradar

Turma të mëdha talebanësh janë mbledhur në Kandahar mbrëmjen e djeshme, ku duke brohoritur kanë mirëpritur kthimin e Mullah Abdul Ghani Baradar, bashkëthemeluesit të...

VIDEO/ Me zërin që i dridhet dhe me lot në sy gazetarja i drejtohet shefit të NATO-s: Mos i njihni talebanët

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ditën e djeshme mbajti një konferencë, ku foli për situatën e Afganistanit, i cili është marrë në...

NATO reagon për herë të parë: Situata është serioze në Afganistan dhe e paparashikueshme, do dërgojmë avionë shtesë për evakuimin e qytetarëve nga Kabuli

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg po mban konferencën e tij të parë për shtyp, ku po flet për situatën e Afganistanit që...

Tetë rregullat e talebanëve për GRATË, shkelja e tyre do të thotë VDEKJE

Në një kohë kur burrat po largohen nga Afganistani në çdo mënyrë, gratë po lihen prapa, duke pasur frikë për jetën e tyre. Çfarë do...

LIDERI i talebanëve mesazh për ushtarët: Mos hyni në shtëpitë e njerëzve në Kabul, mos u sekuestroni makinat, do dënoheni për tradhëti (SITUATA NE...

Zëvendëslideri i Talebanëve dhe kreu i komisionit militar të tyre Maulvi Mohammad Yaqub, ka urdhëruar ushtarët dhe komandantët e tyre që të mos hyjnë...

Morën Afganistanin në dorë, talebanët shijojnë xhiron me makina në parkun e lodrave me armët në krah

Prej disa ditësh Afganistani është në duart dhe kontrollin e plotë të talebanëve. E teksa talebanët kanë arritur që të marrin në duar Afaganistanin kanë...

Lajmet e fundit