Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

talebane

Krim makabër, talebanët i presin kokën volejbollistes dhe foto i postojnë në rrjetet sociale

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afganistan, ku talebanët i kanë prerë kokën një vajze të re volejbolliste. Mahjabin Hakimi, një yll i Klubit...

Talebanët nuk lejojnë ende vajzat në shkollë, kur dalin në rrugë duhet të jenë të shoqëruara nga një burrë

Kanë kaluar një muaj që kur talebanët i ndaluan vajzat nga shkollat ​​e mesme në pjesën më të madhe të Afganistanit. Është i vetmi vend...

Sulm me bombë mbi një bazë të talebanëve në Afganistan, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Të paktën një person është vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi të sotëm në provincën Nangarhar të Afganistanit, që goditi...

Dy të vdekur dhe 21 të plagosur nga shpërthimet në Afganistan

Të paktën dy persona u vranë dhe 21 të tjerë mbetën të plagosur, si pasojë e tre shpërthimeve në kryeqytetin e provincës lindore, Nangarhar,...

“Duhet të pres që dikush të më kërkojë të martohem?”, talebanët u ndalojnë vajzave gjimnazin: Në klasa vetëm djem dhe mësues

Talebanët u kanë ndaluar vajzave kthimin në shkollat e mesme në Afganistan. Liderët e rinj të vendit morën vendimin që vetëm djemtë dhe mësuesit...

Talebanët marrin vendimin: Gratë janë vetëm për të lindur fëmijë, nuk mund të qeverisin

Talebanët kanë marrë vendimin në lidhje me gratë në qeverinë e tyre. Zëdhënësi i talebanëve, Sayed Zekrullah Hashimi në një intervistë është shprehur se...

Pamje të rënda, gazetarët tregojnë sesi u rrahën nga talebanët teksa xhironin në protestën e Kabulit: Më vuri këmbën në kokë…

Gazetarët në Afganistan kanë deklaruar se ata janë rrahur, ndaluar dhe fshikulluar nga talebanët kur përpiqeshin të mbulonin protestat në Kabul. Pamjet që qarkullojnë në...

SHBA reagon ndaj qeverisë së përkohshme të Talebanëve

Shtetet e Bashkuara thonë se po analizojnë njoftimin e talebanëve për një qeveri të përkohëshme në Afganistan dhe se "e kanë bërë të qartë...

Talebanët mbyllin gratë afgane në bodrum, s’i lejojnë të protestojnë kundër Qeverisë së re (VIDEO)

Gratë afgane kanë thënë se janë mbyllur në në bodrumin e një banke nga talebanët për t’i parandaluar që të merrnin pjesë në protestat...

“Vendi është i sigurt”, zëdhënësi i talebanëve ftesë Merkelit: E mirëpresim në Kabul

Zëdhënësi i talebanëve, Zampintoulach Muxhahid i ka bërë një ftesë kancelares gjermane Angela Merkel për të vizituar Kabulin. Ai është shprehur se me këtë ftesë...

Lajmet e fundit