Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

talat xhaferi

Partitë shqiptare nuk mbështesin interpelancën kundër Talat Xhaferit, VMRO-DPMNE kërkon “gjyq” se foli shqip në Bruksel, jo në gjuhën maqedonase

Partitë shqiptare nuk mbështesin interpelancën e paraqitur nga VMRO-DPMNE-ja dhe E Majta kundër kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi për shkak të veprimit tij në...

Një shqiptar në krye të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi rizgjidhet për 4 vitet e ardhshme

Talat Xhaferi është rizgjedhur edhe njëherë në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga mediat...

Plas në Kuvend, shfaqeje ‘e turpshme’ para Talat Xhaferrit

Është shoqëruar me tensione seanca e sotme parlamentare. Pasi Rama i kërkoi falje kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat...

Votimi historik për ndryshimin e emrit të Maqedonisë, Ruçi telefonon Talat Xhaferin

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një bisedë telefonike me homologun e tij në Pralamentin maqedonas, Talat Xhaferin,...

Zyrtarizimi i shqipes: Ky është momenti kur Gruevski sulmon Talat Xhaferin dhe qëllon me gotë (VIDEO)

Zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Maqedoni ka ngjallur reagime të pahijshme në radhët e opozitës së VRMO-DPMNE. Ka qenë ish...

Kryeparlamentari i Maqedonisë Xhaferi: Gjuha Shqipe, brenda janarit pritet të votohet

Shtatë muaj pas krizës më të madhe politike në Maqedoni dhe sulmit mbi Parlament, në Top Story vjen kryeparlamentari i Maqedonisë, shqiptari Talat Xhaferi....

Lajmet e fundit