Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

taksat

Kryebashkiaku Kapri konsulton paketën fiskale në Pogradec, si ulen taksat për biznesin

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit Eduart Kapri nisi konsultimet me grupet e interesit në këtë bashki për paketën fiskale 2016 e cila pritet të...

350 lekë për çdo fjetje në hotel, ja si ndryshojnë taksat për banesat, bizneset dhe truallin

Sistemi i taksave dhe tarifave vendore për vitin 2016 për Tiranën, që me reformën e re territoriale përfshin plot 1110 km2, ka sjellë edhe...

Partia Demokratike depoziton në Bashki propozimin për uljen e taksave me 30%

Këshilltarët e Partisë Demokratike depozituan sot në Këshillin bashkiak të Tiranës dy propozime konkrete, së pari për uljen me 30% të taksave dhe eleminimin...

Qeveria falenderon bizneset shembullore, ja dhurata dhe letra e firmosur nga Edi Rama

Qeveria ka vendosur që të falënderojë me anë të një letre të gjitha bizneset e vogla që jaën të rregullta dhe veprojnë sipas ligjit....


Lajmet e fundit