Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

taksat

Shqipëria, vendi ku njerëzit me paga të larta tatohen më shumë së në gjithë rajonin

Nëse je i talentuar, i mirëarsimuar dhe si rrjedhojë arrin të gjesh një punë me një pagë të mirë, në Shqipëri taksohesh dyfishi në...

Hollande premton se Franca do nisë hetimet lidhur me “Panama Papers”

Presidenti i Francës, Francois Hollande ka premtuar se pas rrjedhjes masive të dokumenteve që ekspozojnë marrëveshjet “offshore” të individëve të pasur, do të nisë...

Deputeti propozon taksën e sheqerit

Britania mund të bëhet shteti i parë në botë që do të prezantojë një taksë për pijet me sheqer. Taksa është propozuar...

Këshilli Bashkiak miraton paketën e taksave, kundërshtojnë demokratët, Veliaj nuk merr pjesë

Këshilli Bashkiak ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës paketën e taksave vendore, shumë të kontestuara nga biznesi në qytet. Megjithatë, pas disa negociatash...

Zbardhen 7 kërkesat e biznesit për Bashkinë e Tiranës, taksat që duhet të rishikohen

Janë zbardhur 7 kërkesat që biznesi i vogël nëpërmjet përfaqësuesve të tyre do i dorëzojë Bashkisë së Tiranës, lidhur me paketën e re të...

Tërhiqet bashkia, përfaqësuesit e biznesit: Do rishikohen taksat. Veliaj: Janari dhe shkurti me paketën e vjetër

Ka përfunduar takimi i kryebashkiakut Erion Veliaj me përfaqësuesit e biznesit në Tiranë, të cilët kërkojnë uljen e taksave. Pasi kanë...

Ministri Cani takim me shoqatat e bizneseve, diskuton 3 çështje të rëndësishme: Më mirkuptoni për taksat

Ministri I Financave Shkëlqim Cani, është duke zhvilluar një takim me shoqatat e bizneseve ku ka parashtruar tre çështje të rëndësisshme, informalitetin dhe paketën...


Lajmet e fundit