Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

taksat

Rama para gjithë Tiranës: Lali Eri ka rritur taksat, gëdhihet duke mbjellë pemë, i meriton ato 5 lekë

Kryeministri Edi Rama aktualisht është duke mbajtur një dëgjesë me qytetarët e Tiranës, për të folur më shumë për platformën e bashkëqeverisjes. ...

Dhoma Amerikane e Tregtisë: Ikim nëse rriten taksat

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Mark Craëford ka folur për situatën e investimeve dhe nivelin e taksave në Shqipëri. Në një...

Taksat e makinave, ja sa do jetë GJOBA për vonesat

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Arben Isaraj ka paralajmëruar rikonstruktim të shërbimeve dhe gjithë drejtorëve në qarqe, duke u...

Tatimet bëjnë njoftimin e rëndësishëm për këngëtarët, taksat e reja që do të pagujanë

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në një udhëzim teknik ka orientuar drejtoritë rajonale tatimore se di të trajtojnë nga ana fiskale kontratat e shërbimit....

Taksa të reja për makinat luksoze, ja automjetet qe përfshihen pas 1 janarit

Paketa e fundit Fiskale e miratuar nga Kuvendi dhe që hyn në fuqi në një pjesë të mirë të ndryshimeve më 1 janar 2018...

Rama qetëson bizneset: Nuk ka rritje taksash, vetëm 52 prej tyre do të përjashtohen nga skema e TVSH-së

Kryeministri Edi Rama ka qetësuar të gjithë duke thënë se nuk ka rritje taksash por vetëm disa ndryshime të vogla që i shërbejnë vetë...

“Ekonomia”, Basha: Po terrorizohet biznesi, taksat në xhepat e oligarkëve të Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar sot nga çadra e protestës, situatën ekonomike në vend. Basha tha se populli është më i...

Ky formular që iu kanë lënë në derën e shtëpisë do përdoret nga qeveria për një taksë të re

Adresari, që Ministria e Brendshme është duke azhurnuar në bashkëpunim me Operatorin e Shpërndarjes, do të prodhojë të dhënat mbi sipërfaqet e banesave në...

Shqipëria, vendi ku njerëzit me paga të larta tatohen më shumë së në gjithë rajonin

Nëse je i talentuar, i mirëarsimuar dhe si rrjedhojë arrin të gjesh një punë me një pagë të mirë, në Shqipëri taksohesh dyfishi në...

Lajmet e fundit