Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

taksat

Lajm i mirë për bizneset në Tiranë, bashkia shtyn pagesat për taksat

Bashkia e Tiranës ka vendosur që t’u vijë sërish në ndihmë bizneseve të vogla, të cilat janë prekur nga situata e krijuar prej luftës...

Rama publikon grafikun: Prej vitit 2014 Shqipëria ka taksat më të larta në rajon për biznesin e madh dhe numrin më të lartë të...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale grafikun që tregon sesa taksohen bizneset e mëdha në vendet e rajonit. Ai thotë se që prej...

“Këtu flitet për Luftë të Tretë Botërore, këta thonë po na iku s’e kapim më”, Rama: Unë nuk tallem me njerëzit, bëj sarkazëm

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sërish mbrëmjen e sotme se taksa për karburantet nuk do të hiqet, pavarësisht protestave të qytetarëve. Ai u shpreh se...

Befason Dritan Hila: Uroj të jetë hera e fundit që ne paguajmë për të ndërtuar shtëpitë e atyre që u dëmtuan nga tërmeti, në...

Gazetari Dritan Hila ka befasuar me deklaratën e bërë mbrëmjen e sotme, ku po fliste për rindërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti i...

Paketa Fiskale 2022, Dhoma Amerikane kritika Qeverisë: U angazhua të ndryshonte taksat një herë në 4 vite, me ligjin u njohëm pasi u miratua

Dhoma Amerikane e Tregtisë kritikon Qeverinë Shqiptare për Paketën Fiskale 2022. Sipas saj, institucionet më të larta në Shqipëri si Ministria e Financave dhe...

Udhëzimi ‘Për taksat kombëtare’, Drejtoria e Tatimeve njoftim të rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton të gjithë tatimpaguesit se është publikuar në Fletoren Zyrtare Nr. 22, datë 25 Shkurt 2019, udhëzimi Nr. 9,...

RTSH kritike për buxhetin/ Plani 5 vjeçar i taksave, pse Shqipëria mbetet vendi që mbledh më pak të ardhura në Ballkan (ANALIZA- RETROSPEKTIVE)

Ndyrshimet që pëson legjislacioni së bashku me miratimin e buxhetit për çdo vit fiskal, janë faza më e rëndësishme e punës së qeverisë dhe...

‘Xhiro mbi 8 milion lekë’, Tatimet nxjerrin videon: Ja taskat që duhet të paguani

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve në këtë publikim do t’ju njohë me të drejtat dhe detyrimet e kategorisë së tatimpaguesve: “Person Fizik me xhiro...

Bashkia e Elbasanit bën njoftimin e rëndësishëm dhe paralajmëron: Mund t’ju bllokohen llogaritë bankare

Bashkia e qytetit Elbasan njofton bizneset që nuk kanë paguar ende taksat dhe tarifat vendore se afati i fundit për ta bërë një gjë...

Qytetarët i ankohen për rritje taksash, Rama publikon këtë VIDEO

E ndërsa qytetarët i janë ankuar për rritje taksash, kryeministri Rama ka publikuar një video. Në videon e publikuar pak më parë nga Rama...

Lajmet e fundit