Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

taksa

Mjeshtri italian braktis Italinë për Shqipërinë: Këtu ka potencial të jashtëzakonshëm për pensionistët, shteti nuk na merr taksa

Nga Novara e Italisë në Durrës, për Carminen, një mjeshtër në pension kjo nënkupton mundësinë e kushteve më të mira të jetesës. Tetë vjet më...

Qeveria lajmëron uljen e taksës në rrugën e Kombit: Të ardhurat me të larta se parashikimi

Të ardhurat nga tarifa në rrugën e Kombit kanë rezultuar më të larta se parashikimi në kontratën e koncesionit gjatë periudhës së zbatimit të...

Buxheti 2023/ Tabaku në Kuvend: Shtresa e mesme është kthyer në gomarin që mban peshën e taksave

Deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka folur në Kuvend në lidhje me buxhetin e 2023. Gjatë fjalës së saj deputetja u shpreh se është shtresa...

Shoqata e Ndërtuesve: Të hiqet taksa 3% që merr Bashkia e Tiranës, nuk shkon për rritje pensionesh! Dhoma e Tregtisë: Amnistia, e padrejtë

Kreu i Shoqatës së Ndërtuesve, Luigj Aleksi ka kërkuar sot që taksa 3% e infrastrukturës që paguajnë ndërtuesit në Tiranë të hiqet. Sipas tij,...

Taksa e jashtëzakonshme që Edi Rama lajmëroi për prodhuesit e energjisë, Bashkimi Europian e vendosi në shtator

Nga Përmeti, Kryeministri Edi Rama foli për një tatim të jashtëzakonshëm për prodhuesit e energjisë që kanë fitime marramendëse, në një kohë të jashtëzakonshme...

Sekretari i OKB thirrje shteteve: Taksoni fitimet e mëdha dhe të papritura të kompanive të karburanteve

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara u ka bërë thirrje të gjitha vendeve të zhvilluara që të tatojnë fitimet e papritura dhe të...

Edi Ramën “nuk e mban vendi”, reagon përsëri për biznesin e vogël: Të gabosh është njerëzore, të këmbëngulësh në gabim është djallëzore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të dytë gjatë mbrëmjes së sotme, për lajmin e publikuar nga disa media se qeveria do të...

Do taksohet biznesi i vogël? Edi Rama reagon me shpejtësi: Tutkunërira mediatike! ZERO detyrime deri në vitin 2029

Edi Rama thotë se lajmi për taksimin e biznesit të vogël është i rremë. Ky reagim i kryeministrit vjen pas disa lajmeve që janë...

Greqia miraton paketën e ndihmës sociale, 1.1 miliardë € për familjet me pak të ardhura, ulje taksash dhe çmimesh

Greqia ka miratuar paketën e rezistencës sociale 1.1 miliard euro për 3.2 milionë qytetarë të saj. Me këtë paketë, shuma e masave sociale për...

Arben Ahmetaj prezanton 5 shtyllat e programit ekonomik: Do të hapim 150 mijë vende të reja pune, pagat deri në 400 mijë lekë nuk...

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, në fjalën e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, prezantoi 5 shtyllat e programit ekonomik gjatë mandatit të tretë,...

Lajmet e fundit