Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

taksa e karbonit

Ndryshimet klimatike: Pas 20 vitesh do të “zhduken” makinat me benzinë dhe naftë, BE prezanton planin strategjik për ‘shpëtimin e Tokës’

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur një sërë strategjish për të luftuar ndryshimet klimatike me synim arritjen e qëllimit për neutralizimin e karbonit deri...

Lajmet e fundit