Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

takimi

Vjosa Osmani zbardh takimin me Vuçiç: Ai vajtonte dhe ankohej, insistuan Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka folur për takimin që ka zhvilluar dje në Moldavi me homologun serb Aleksandër Vuçiç. Takimi ka qenë i...

Theksi tek Asociacioni, Varhelyi zbardh takimin me kryeministrin Kurti

Komisioneri i BE për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti dhe kabinetin e tij qeveritar, pas takimit me...

A jeni TAKUAR me Lulzim Bashën? Përgjigjet për herë të parë Taulant Balla (VIDEO)

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur jashtë Kuvendit, duke thënë se në zgjedhjet e 14 majit nuk ka asnjë vërejtje....

Albin Kurti flet pas takimit në Bruksel: Draft-statuti për Asociacionin është i papranueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në orët e vona të mbrëmjes në lidhje me dakordësinë e arritur me Aleksandër Vuçiç, për deklaratën...

“Hap i rëndësishëm dhe simbolik”, Borell me deklaratë për takimin Kurti-Vuçiç, thotë se marrëveshja për Asociacionin është e 10 viteve më parë

Përfaqësuesi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell ka dalë me një deklaratë zyrtare pas përfundimit të takimit mes kryeministrit Albin Kurti dhe...

“Të pagjeturit dhe Asociacioni”, BE zbardh rendin e ditës për takimin e Kurtit dhe Vuçiçit më 2 Maj

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano konfirmoi se në takimin e ri të nivelit të lartë të dialogut mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë,...

Berisha zbardh takimin me Glover: E informova mbi puçin ndaj opozitës dhe vendosmërinë e PD për zgjedhjet e 14 majit

Shefja e Misionit të Vëzhguesve të ODIHR, Audrey Glover ka përfunduar takimin me ish-kryeministrin Sali Berisha në selinë blu. Në një prononcim për mediet, Berisha...

Ilir Meta zbardh takimi me shefen e ODIHR: Opozita është e gatshme për zgjedhje të lira, por i shteti ka ndryshuar listat e zgjedhësve

Kreu i Partisë së Lirisë ka zbardhur takimin që ka zhvilluar këtë të hënë me Audrey Glover, shefe e misionit të vëzhguesve të ODIHR-it...

Enkelejd Alibeaj zbardh takimin me Escobar: Diskutuam për situatën në PD dhe non-gratat

Kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj zbardh detaje nga takimi që ka pasur sot me të dërguarin e SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Paketa 4 miliardë paund, Rama takohet me shefin e Eksporteve të Britanisë së Madhe

Tim Reid, CEO i UK Export Finance dhe kryeministri shqiptar Edi Rama, u takuan dje në Londër duke nënvizuar paketën prej 4 miliardë paund...

Lajmet e fundit