Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

takim

Nga Brukseli në Azerbajxhan, Rama takim me presidentin Aliyev: Vendosëm piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar një takim me presidentin Ilham Aliyev. Rama shihet i shoqëruar nga zv.kryeministrja, njëherazi...

Presidenti Begaj takon Mitsotakis: Dua të mbroj interesin e shqiptarëve kudo që ata ndodhen

Presidenti i vendit Bajram Begaj priti sot në një takim Kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i cili mori pjesë në Samitin e parë BE-Ballkani...

Vuçiç poston foton me Ramën: Fola me mikun tim për Ballkanin e Hapur dhe çështjet tona të përbashkëta

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka ndarë një foto me kryeministrin Edi Rama. Ai ka postuar një foto me Ramën, ku shihen të ulur në...

Mitsotakis anulon vizitën në zonat minoritare: Helikopteri nuk ulet dot për shkak të motit të keq

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ndodhet sot në Tiranë, ku po zhvillohet samiti i BE dhe Ballkanit Perëndimor. Mitsotakis pati planifikuar një vizitë në Himarë...

“Greqia mbështet rajonin”, Mitsotakis në Tiranë: Do kem një bisedë me Ramën për çështjen e detit

Kryeministrii Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka mbërritur në Tiranë për Samitin e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Mitsotakis tha se është i lumtur që ky samit po...

Xhaçka në Itali: Diskutuam mbi krizën ushqimore dhe rritjen e bashkëpunimit në rajonin e Mesdheut

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka marrë pjesë në takimin “dialogu për Mesdheun” me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Italisë, Antonio...

“Na the që do të jetë paqësore”, studentja e Dhjetorit pyet Berishën për protestën: Si mund të mos ketë përplasje me Policinë atë ditë?!

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një takim mbrëmjen e sotme me demokratët e  njësisë nr.7 në Tiranë. Gjatë këtij takimi fjalën e mori një qytetare,...

Çështja e detit dhe marrëdhëniet mes dy vendeve, Olta Xhaçka sot në Athinë, takim “kokë më kokë” me homologun grek

Ministria e Jatshme, Olta Xhaçka, ditën e sotme po zhvillon në Athinë një vizitë zyrtare. Mësohet se delegacionet kanë nisur bisedimet në orën 08:00 të...

Protesta e 6 dhjetorit, Rrumbullaku thërret në “takim urgjent” përfaqësues të PD

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, ka thirrur sot në takim disa përfaqësues të Partisë Demokratike. Mësohet se Rrumbullaku do të japë...

Presidenti gjerman vjen sot në Tiranë, takim me Ramën dhe Begajn, mban fjalim në Kuvendin e Shqipërisë (Axhenda)

Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier vjen sot në Tiranë për një vizitë zyrtare dy ditore. Lajmin e bëri me dije vetë ambasada gjermane në Tiranë, me...


Lajmet e fundit